Держава визначила механізм бронювання військовозобов’язаних священнослужителів

212166 1 Large 1024X683

Його дія поширюється на священнослужителів – керівників релігійних організацій, зареєстрованих у держреєстрі, а також тих, хто працює за трудовими договорами у необхідній кількості для їхньої належної діяльності.

Сьогодні, 24 лютого, у Національний день молитви Державна служба України з етнополітики та свободи совісті оприлюднила Наказ від 05.02.2025 № Н-21/11 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних священнослужителів на період мобілізації та на воєнний час». 

Згаданим Наказом, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.02.2025 за № 263/43669К, затверджено чіткі критерії визначення релігійної організації як критично важливої для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період та перелік посад військовозобов’язаних священнослужителів, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час.

Дія Наказу Державної служби України з етнополітики та свободи совісті поширюється на священнослужителів, які є керівниками релігійних організацій і відомості про яких містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, а також на тих, які працюють в релігійних організаціях на умовах трудового договору в кількості, що є необхідною для забезпечення належної діяльності релігійних організацій.

«Священнослужителі відіграють надзвичайно важливу роль у нашому протистоянні російському агресору, коли суспільство переживає біль та втрати. Релігійні організації – це безумовно критична інфраструктура, адже вони є духовною підтримкою, моральною опорою, яка забезпечує таку потрібну сьогодні єдність. Вони допомагають зберігати віру в перемогу та надають сили долати труднощі.

Окремо варто відзначити вагомий внесок військових капеланів, які разом із захисниками перебувають на передовій. Їхня місія – не лише молитися за наших воїнів, але й підтримувати їхній бойовий дух, допомагати подолати психологічний тиск війни. Вони стають для бійців наставниками, порадниками та друзями, які допомагають зберегти віру в людяність навіть у найскладніших умовах.

Держава намагається створити усі сприятливі умови для нашої згуртованості та єдності, щоб кожна сфера нашого життя працювала на перемогу над ворогом. До цього покликане і  бронювання священнослужителів. Для того, щоб бронювання священнослужителів повноцінно запрацювало, релігійні організації повинні упорядкувати свої установчі документи та актуалізувати інформацію у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Обласна військова адміністрація зі свого боку робила і робить все можливе для допомогти представникам усіх релігійних об’єднань, які звертаються», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Читайте також: Львівський історичний музей презентував виставку, присвячену третій річниці повномасштабного вторгнення

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації