Де та як використовується зварювальний напівавтомат

Зварювальні обладнання — це комплекс приладів, які використовуються для скріплення окремих металевих елементів або їхніх вузлів в одне ціле. Відмінно з цим завданням впораються напівавтоматичні зварювальні апарати. Використання сучасного обладнання дозволяє суттєво прискорити виробничий процес і підвищити якість з’єднання.

Сфера застосування та принцип роботи зварювальних напівавтоматів

Зварювальні апарати широко використовуються на:

  • СТО — для проведення ремонту кузовних транспортних засобів;
  • приватному та промисловому будівництві — для виконання будівельно-монтажних робіт;
  • фабриках і заводах — для виготовлення виробів з металу.

Перевагами зварювального устаткування такого типу є невелика вага, порівняно компактні розміри та висока продуктивність приладів. Ще одним суттєвим плюсом є помірна ціна напівавтомата. Цим пояснюється універсальність пристрою — його масово використовують як в побутових умовах, так на масштабному виробництві.

Процес зварювання за допомогою зварювального обладнання напівавтоматичного типу складається з кількох етапів:

  1. У механізм встановлюється бобина з електродним дротом. Під час роботи він автоматично подається в зону зварювання. Для порівняння: при ручному дуговому зварюванні користувач вимушений часто переривати роботу для того, щоб замінити черговий електрод.
  2. Між металом та електродним дротом, який знаходиться під напругою, виникає електричний розряд.
  3. Під дією високої температури та захисних газів оброблювана поверхня спочатку деформується, а потім плавиться, з’єднуючись між собою на молекулярному рівні. В результаті цього на зварювальній поверхні формується шов.
  4. Прилад має два полюси: позитивний та негативний. Вибір полярності (прямої чи зворотної), а також сили струму залежать від технічних характеристик оброблюваного матеріалу.

Довідка! Залежно від моделі напівавтомата зварювальні роботи на ньому можна проводити без газу. В цьому випадку використовується флюсовий дріт. Він являє собою трубку, наповнену порошкоподібною речовиною. В процесі роботи флюс згорає, утворюючи захисні газові випари, які захищають електродний дріт та металеву заготівлю від негативного впливу кисню.

Основні переваги напівавтоматів

Порівняно з іншими типами зварювальних апаратів (наприклад, трансформаторами, інверторами), напівавтомат має низку переваг, а саме:

  • Практичність — для живлення пристрою можна використовувати звичайну побутову електропроводку.
  • Безперервність роботи — немає потреби зупиняти роботу пристрою, щоб провести заміну електроду. Дріт автоматично та безперервно постачається з бобіни до оброблюваної ділянки металу.
  • Висока якість роботи — наявність захисного середовища запобігає нашаруванню на шві шлаку.
  • Універсальність — напівавтоматом можна з’єднувати між собою як тонкі, так і товсті металеві поверхні.

Зварювальний напівавтомат отримав широке застосування в області ремонту автотранспорту, будівництва, промислових цілях. Асортимент будівельних інструментів інтернет-магазина Алло.ua у Львові включає широким модельний ряд апаратів від різних виробників. Тут ви зможете підібрати прилад, орієнтуючись на конкретні запити.