Фото: Getty Images Вартість нафти впала після двох днів зростання
Ф’ючерси на нафту марки Brent подешевшали до $96,23 за барель після зростання вартості протягом двох днів.
Ціни на нафту у п’ятницю, 19 серпня, знизилися після дводенного зростання. Про це повідомляє Reuters.
Ф’ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 0,4%, до 96,23 доларів за барель після зростання на 3,1% у четвер, 18 серпня. Американська нафта марки WTI торгувалася по 90,29 долара за барель, знизившись на 0,2% після зростання на 2,7% на попередній сесії.
Щотижневі дані зі США зміцнили оптимізм щодо поліпшення попиту на пальне в найближчій перспективі, побоювання щодо рецесії і можливе збільшення видобутку Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), ймовірно, обмежать потенціал зростання цін на нафту.
Запаси сирої нафти в США різко скоротилися, оскільки країна експортувала рекордні 5 млн барелів нафти на день за останній тиждень, а нафтові компанії зіткнулися з високим попитом з боку європейських країн, які прагнуть замінити нафту з Росії.
Зростання виробництва палива в США може частково компенсувати зниження експорту нафтопродуктів із Китаю цього року, оскільки Пекін надає пріоритет місцевому ринку для стримування внутрішньої інфляції.
Новий генеральний секретар Організації країн-експортерів нафти Хайтам Аль-Гайс заявив, що у високих цінах на енергоносії винні політики, законодавці та недостатні інвестиції у нафтогазовий сектор, а не його група.
ОПЕК+ разом із такими союзниками, як Росія має зустрітися 5 вересня, щоб відрегулювати видобуток. За словами Аль Гайса, ОПЕК прагне того, щоб Росія залишалася частиною операції з видобутку нафти ОПЕК+ після 2022 року.
Рекордний експорт сирої нафти зі США, відновлення видобутку в Лівії та стійкий експорт із Росії та Ірану послабили глобальну нестачу постачань напередодні пікового обслуговування НПЗ.
Нагадаємо, на початку червня Євросоюз запровадив шостий пакет антиросійських санкцій, що передбачає скорочення імпорту нафти з РФ на 90% до кінця 2022 року.
Деякі країни Європи повернулися на ринок російської нафти — Bloomberg
Залиште відповідь