На фотографіях можна побачити чимало злочинів російської армії, які зафіксував Костянтин Ревуцький.
У Львові представили виставку «Ціна свободи» фотографа Костянтина Ревуцького. Вона складається з 40 фотокартин та об’єднує два проєкти автора: «Бахмут. Місто нескорених» та «Ізюм. Деокупація».
Мета проєкту – показати стійкість та незламність українського народу після початку повномасштабної війни. Фото демонструють історію двох міст, які зазнали ракетних обстрілів, окупації, масових вбивств мирного населення.
Картини уже побачили в Києві, сьогодні ж їх презентували у Львові, зокрема у Львівській ОВА.
«Залишився під враженням від фотокартин Костянтина Ревуцького. Моменти, зафіксовані у них, перегукуються з тим горем, яке ми пережили після влучання ракети у львівську багатоповерхівку. А скільки трагічних моментів пережили українці за 1,5 року повномасштабної війни! Фотограф передав увесь біль, який принесла з собою росія. Разом з тим, ці знімки підкріплюють почуття ненависті та мотивації швидше перемогти і вигнати окупанта з рідної землі. І я радий, що ця виставка подорожує світом, адже війна триває і людство має пам’ятати, якою ціною існують такі поняття, як «демократія» та «воля». Найбільше запам’яталась фотографія з Бахмута, на якій люди старшого віку, взявшись за руки, тягнуть велику валізу за собою. У цій валізі, мабуть, – усе їхнє життя. Навіть під час війни любов перемагає. Виставку має побачити кожен!», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
На фотографіях можна побачити чимало жахіть, які зафіксував автор. У роботах з Ізюма – масові поховання у лісах, знищена російська військова техніка, зруйнований міст, мирні люди на фоні зруйнованого міста, діти у власних будинках, пошкоджених через обстріли. З Бахмута – українські прапори на обстріляних стінах, зруйновані багатоповерхівки, пара пенсіонерів з валізою, закривавлені ноші, на яких лежали наші військові.
«Ми знімали і в Куп’янську, і в Лимані, і в Балаклії – тобто увесь Ізюмський напрямок. Це був вересень 2022 року. В район ми заїхали одразу після саперів, сфотографували людей на фоні зруйнованих будинків, зафіксували злочини російських окупантів. Загалом поїздок в Ізюм було десять. У Бахмут вперше ми приїхали в грудні 2022 року, було дві поїздки на передову. На фото видно все, що я побачив на власні очі, та вирішив передати через призму свого об’єктива. З-поміж тисячі зроблених фотографій на виставку я обрав лише 40, які найяскравіше показують злочини російської армії на нашій землі», – розповів Костянтин Ревуцький.
Цю фотовиставку уже презентували в Чехії, Польщі, Німеччині. Частину робіт зараз експонують у Канаді та Великій Британії. За словами автора, іноземці реагують з подивом. Багато туристів в європейських містах не могли зрозуміти, що зображено на фото: чи реальність чи вигадка.
«Незадоволені глядачі були. І це були росіяни, зрозуміло!», – додав фотомитець.
Фотовиставку організували за підтримки Львівської ОВА та ГО «В серці з Україною». На презентацію завітали також перший заступник начальника ОВА Андрій Годик та громадський діяч Юрій Котик.
Автор обіцяє знову привезти фотовиставку до Львова, аби усі охочі могли побачити його роботи.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь