Ціна на нафту подолала психологічний рубіж

Фото: Совкомфлот Росіяни і саудити стимулюють зростання цін на нафту

Саудівська Аравія і Росія вирішили продовжити добровільне скорочення видобутку нафти до кінця 2023 року.

Світові ціни на нафту суттєво зросли на новинах із Саудівської Аравії та Росії продовжити добровільне скорочення видобутку до кінця 2023 року. Про це стало відомо у вівторок, 5 вересня.

Так, нафта Brent із постачанням у листопаді на лондонській біржі ICE Futures сьогодні зросла ще на $2,11 (+2,37%) – до $91,11 за барель. Психологічний рубіж у $90 подолано вперше з 18 листопада 2022 року.

У свою чергу, ф’ючерси на нафту WTI з поставками в жовтні на Нью-Йоркській товарній біржі зросли на $2,45 (+2,86%) – до $88,00 за барель.

Сьогодні стало відомо, що Саудівська Аравія продовжить добровільне скорочення видобутку нафти в 1 млн б/д до кінця 2023 року. Про це повідомило державне агентство королівства з посиланням на офіційне джерело у міністерстві енергетики.

Фактичний рівень нафтовиробництва в Саудівській Аравії до кінця поточного року очікується на рівні 9 млн б/д, наголошується в повідомленні.

«Добровільне рішення про скорочення видобутку нафти переглядатиметься щомісяця з можливістю зниження або збільшення виробництва», – йдеться у повідомленні.

Це скорочення є доповненням до оголошеного у квітні обмеження видобутку на 500 тис. б/д, яке триватиме до кінця 2024 року.

За словами співрозмовника держагентства королівства, ці кроки покликані посилити запобіжні заходи, що вживаються ОПЕК+ з метою підтримки стабільності та балансу на нафтових ринках.

У свою чергу Росія ухвалила рішення продовжити добровільне скорочення постачання нафти на 300 тис. барелів на добу, яке раніше було прийнято на вересень, до кінця 2023 року. Про це оголосив віце-прем’єр РФ Олександр Новак.

Нагадаємо, в першому півріччі 2023 року нафтогазові доходи Росії обвалилися майже на 50%. Нині РФ намагається стимулювати зростання цін на нафту.

Зокрема, на початку липня країна-агресор оголосила про скорочення експорту нафти на зовнішні ринки.

Джерело