Цікаві факти: що станеться зі сталевою кулею, якщо кинути її в Маріанську западину

Глибина Маріанської западини — близько 11 кілометрів. Давайте розберемо, що буде, якщо кинути туди залізну кульку. Кулька буде опускатися на дно під дією сили тяжіння. Але, очевидно, повільніше ніж у повітрі через опір води. До дна кулька добереться приблизно за 12 хвилин, інформує Ukr.Media.

Для людини така глибина, зрозуміло, смертельно небезпечна. Не стільки через холод (на дні Маріанської западини +1-4 градуси Цельсія), скільки через тиск. Тиск тут в 1070 разів перевершує атмосферний на рівні океану. Через це тут навіть щільність води вище ніж в середньому в океані.

Для кульки тиск — не перешкода, вона лише трішки стиснеться.

А що ж станеться з нею далі?

Іржа кульці не є небезпечною, тому, що кисню тут мінімум. Але ось "жити вічно" у неї теж не вийде. На глибині живуть анаеробні бактерії, які харчуються сталлю і не потребують кисню для виживання. Це ті бактерії, які зараз поглинають «Титанік».

Halomonas titanicae — так прозвали бактерій, які були виявлені на уламках «Титаніка». Вони окислюють залізо, використовуючи його для хімічних реакцій та живлення. І метал починає іржавіти навіть у відсутності кисню.

Ця "іржа", яка стікає з боків Титаніка, насправді викликана бактеріями! Той самий тип бактерій також існує на дні Маріанської западини.

Подібні залізобактерії існують і на поверхні.

Але саме Halomonas titanicae навчилися виживати на великій глибині.

Вчені навіть розглядають можливість використання подібних бактерій для очищення морського дна від різних уламків. В тому числі небезпечні глибинні бомби й плавучі міни.

Однак для людини в цілому діяльність цих бактерій шкідлива, тому, що руйнує бурові платформи та інші глибоководні споруди. Ну а куля, врешті-решт, буде повністю з'їдена. Ніщо не вічне в цьому світі! Навіть, здавалося б, в таких неживих місцях, як холодна і темна Маріанська западина.

Джерело