Цікаві факти про найвужчу річку планети, яка досягає 4 сантиметри завширшки

Є на планеті річка шириною всього лише кілька сантиметрів, яку легко можна переступити. На перший погляд, цей крихітний водойм має високий ризик зникнути, проте навряд чи це трапиться: річці вже тисячі років, і фактично вона завжди була найвужчою річкою планети, інформує Ukr.Media.

Найширша річка знаходиться в Південній Америці: це Ла-Плата, Лиман двох річок. У місці злиття Ла-Плата досягає 48 км в ширину, а біля впадіння в Атлантику перетворюється на справжнє море, збільшуючись в кілька разів. Є ще Амазонка, яка в суху пору року близько 11 км в ширину, а в сезон дощів розливається в три-чотири рази.

Є безліч інших річок на Землі, береги яких віддалені один від одного на пару кілометрів. Від цього ще складніше уявити, що вузьку водойму в Китаї всього кілька сантиметрів завширшки взагалі можна назвати річкою. Вона настільки вузька, що її можна переступити: причому буквально скрізь.

Середня ширина Хуалай 15 сантиметрів, а десь її потік звужується взагалі до чотирьох сантиметрів. Однак Хуалай має статус річки, адже фактично ширина не є головною ознакою цього типу водойми. Тим більше що всіх інших ознак річки у Хуалай предостатньо: це постійний водойм, який біжить протягом року безперервно, у неї є окреслений басейн, характерні береги, які вона затоплює, а довжина річки 17 кілометрів.

Глибина Хуалай теж значна для невеликої річечки: 50 сантиметрів. І найдивовижніше, що в неї навіть запливає риба: місцеві жителі розповідають, що іноді рибкам буквально доводиться протискуватися між берегів.

Хуалай бере початок з підземного джерела, біжить по лугах внутрішньої Монголії й впадає в озеро Далай-Мур. Згідно з даними китайських експертів, річці приблизно 10 тисяч років. Правда, цей вік навряд чи можна назвати похилим, адже для річки це всього нічого, вік річкових водойм обчислюється мільйонами років: наприклад, Амазонці 9 млн років.

До речі, у Хуалай є і більш поетична назва Book Bridge River, що дослівно можна перекласти "Річка книжкового мосту". Ця назва з'явилася через цікаву народну легенду. Кажуть, що Хуалай одного разу спробував переступити хлопчик і випадково упустив книгу. Переступав він якраз в найвужчому місці, і книга лягла так, що з'єднала два береги. Цим скористалися мурахи, і фоліант став для них мостом, по якому можна перебратися на іншу сторону Хуалай.

Джерело