Ці причини переконають вас завести скарбничку, навіть якщо ви вже доросла людина

Пам'ятаєте, як у дитинстві дбайливо складали кожну монету у гарну баночку? Змалку людина привчає себе накопичувати гроші на щось дуже бажане. Скарбничка потрібна не лише дітям, а й дорослим, інформує gazetapo.lviv.ua.

У вас буде готівка на термінові справи

Сьогодні багато людей активно використовують електронні способи оплати та зберігання грошей через їхню зручність. Однак існує мала ймовірність, що в певний момент вам знадобиться готівка. Тому рекомендуємо відкладати хоча б 5% доходу в паперовій валюті та збирати монети у банці.

Накопичення без труднощів

Відповідно до попереднього пункту, можна робити накопичення майже автоматично. Просто кожну монету зі здачі або розміну відправляйте у скарбничку, не замислюючись над її вартістю. Немає потреби щоразу перераховувати монети. Такий підхід базується на психологічному прийомі: ви знаєте, що робите невеликі накопичення, але конкретну суму не знаєте. І коли ви вирішите підрахувати, може виявитися, що зібрали доволі велику суму.

Зможете витратити накопичене на дорогу річ

Наступний крок у вашому плані накопичень — це зібрати кошти на бажану покупку. Рекомендуємо створити спеціальну скарбничку і позначити її метою, наприклад, «Накопичую на електронну книгу». Щоразу, отримуючи дрібні гроші, додавайте їх до цієї скарбнички. Коли прийде час відкрити її та здійснити бажану покупку, ви відчуєте справжнє захоплення.

Створіть собі «паличку-виручалочку»

Зібрані гроші в скарбничці можуть стати в нагоді в складний фінансовий період. Наприклад, коли до зарплати ще далеко, а грошей в гаманці або на рахунку мало. Монети можна обміняти на купюри в банку або найближчому магазині, де продавцям часто потрібна дрібниця для здачі. Для зручності порахуйте монети кожного номіналу і розфасуйте їх по пакетиках чи мішечках.

Діти візьмуть гарний приклад із вас

Важливо формувати звичку розумного ставлення до грошей з раннього віку. Батьки можуть слугувати прикладом, демонструючи значення скарбнички. Щоразу, закидуючи монети, розповідайте дітям, як вам вдалося заощадити, і які переваги це принесе у майбутньому. Діти швидко зрозуміють основи фінансової грамотності і, можливо, захочуть мати власну скарбничку. Не буде дивом, якщо дехто із старших родичів також захоче створити свою "баночку для накопичень".

Інвестиції у формі гри

Накопичення грошей може здатися не найбільш захопливим заняттям, але це важливий процес. Хоча деяким людям важко розібратися в інвестуванні, банківських вкладах або купівлі акцій, важливо мати хоча б мінімальні грошові запаси. Скарбничка може перетворити цей процес на своєрідну гру. Встановіть для себе ціль: наповнити банку до певної дати або назбирати конкретну суму. Вигадайте власні правила: наприклад, додавайте гроші кожного разу, коли вам вдається відмовитися від зайвої цукерки або сигарети. Таким чином, ви отримаєте додатковий стимул позбутися поганої звички.

Зменште фінансову тривожність

Деякі люди сильно переживають за свої грошові запаси. Скарбничка, розташована на видному місці, може служити символом заспокоєння, нагадуючи, що у вас є певні накопичення прямо перед очима. Це може допомогти зменшити рівень стресу та дозволить зосередитись на шляху збільшення доходу.

Джерело