Хороші взаємини з колегами і начальством на роботі — це одна з базових умов підтримки високої продуктивності праці з усіма іншими позитивними ефектами. Звичайно, потрібно розраховувати головним чином на свої сили з талантами і здібностями, але підтримка оточуючих на робочому місці вже точно не буде зайвою. Залишається лише зрозуміти, як саме домагатися взаємин такого роду. У цьому і допоможуть наступні поради, інформує gazetapo.lviv.ua.
Посмішка
Не слід недооцінювати прості жести і сигнали, які насправді можуть мати величезний вплив на відносини з колегами і керівництвом на роботі. Посмішка, щирий комплімент, знаки подяки і вітання — все це має значення.
Посмішка — це "фасад" людини, знання — сходинка в суспільство. У обдарованої і освіченої людини без тих же простих сигналів комунікації з оточуючими завжди буде менше шансів на продуктивне вибудовування відносин з ними.
Зрозуміло, матиме значення і сама якість посмішки. Вона не повинна бути фальшивою і награною, інакше сприйняття оточуючими буде негативним. Легка ввічлива і доброзичлива посмішка в доречні моменти того ж привітання або подяки неодмінно гратиме позитивну роль.
Крім того, посмішка і позитивний настрій також нададуть допомогу в складних ситуаціях провалу або помилки.
Більше слухати
Це важлива здатність багатьох успішних людей, які вміють не просто спілкуватися, а й слухати. Нескладно сказати собі, що та чи інша людина в колективі нецікава. Але інтерес може викликати сама спроба її зрозуміти. Навіть прості на поверхні речі в міру поглиблення в них виявляються складними. Так само і з людьми. Намагаючись краще зрозуміти людину, ми дізнаємося її в більш складному і тим самим в більш цікавому уявленні.
Крім того, люди, яких ми слухаємо, самі починають відчувати до нас симпатію. Вони розуміють, що ми готові витрачати час на знайомство з їхніми думками, почуттями і переживаннями. Особливо якщо слухач не просто робить такий вигляд, а щиро ставиться до вимовних слів і намагається зі свого боку відповідно реагувати.
В офісному житті час на подібні розмови може бути обмежений, але навіть невеликі сеанси довірчого спілкування принесуть істотні плоди в майбутньому.
Запам'ятовувати імена
Теж зовсім невелика деталь, але тільки на перший погляд. Напевно кожен стикався з ситуаціями, коли в момент необхідності звернутися до тієї чи іншої людини раптом виявляв, що елементарно не пам'ятає його імені.
І в цьому немає нічого дивного, якщо людина приходить в новий колектив з десятками співробітників. Особливо перший час, коли і без того потрібно адаптуватися до нових умов, буває складно запам'ятовувати конкретні факти про колег. Але це перше, що потрібно запам'ятовувати. Імена, посади, обов'язки — дана інформація допоможе швидше влитися в колектив і почати вибудовувати взаємини з іншими учасниками команди.
Шукати спільні інтереси
Але не варто зупинятися на запам'ятовуванні імен. Процес знайомства поступово буде переходити в інші сфери пошуку спільних інтересів, захоплень, поглядів, звичок і т.д. Це загальне знання один про одного так чи інакше сприятиме зміцненню зв'язків з колегами.
Знову ж таки, за один-два дні все це запам'ятати не вдасться. Буде потрібний час і регулярне повторення. Можна використовувати і ручку з папером для запису цієї інформації, а ще краще просто виділяти ті чи інші факти за асоціаціями і вираженими зовнішніми ознаками. Пройде трохи часу і в цих допоміжних методах відпаде потреба.
Пам'ятати про інших — це найважливіший соціальний навик. Співробітник, який не забуває про колег і поза їх робочого статусу, завжди буде справляти хороше враження на оточуючих.
Виявити ініціативу
При працевлаштуванні претендент, який добре знає підприємство, матиме очевидну перевагу. Якщо він продемонструє свій інтерес до роботи в процесі співбесіди, це може бути більш істотним плюсом, ніж диплом про освіту.
Але і надалі ця якість матиме значення. Вона буде проявлятися в ініціативі і висунутих пропозиціях щодо робочого процесу. Такі співробітники навіть при невеликих повноваженнях високо цінуються і начальством, і колегами. А все тому, що вони небайдужі до своєї справи.
У міжособистісних відносинах ініціатива теж важлива. Не варто чекати, що хтось зробить перший крок. Якщо навіть немає приводів для комунікації в рамках трудового процесу, можна познайомитися без приводу. Додаткові зв'язки зайвими не будуть.
Встати на місце іншого
Відносини між людьми в чималому ступені визначаються обстановкою. Ми відчуваємо себе розслаблено і вільно, перебуваючи на відпочинку або займаючись улюбленим дозвіллям. Але на роботі обстановка зовсім інша. Вона може характеризуватися психологічним напруженням, фізичною виснаженістю і критичною нестачею часу. Ці аспекти дуже важливо враховувати, взаємодіючи з колегами, які можуть перебувати в стані стресу.
Тобто далеко не завжди навіть спілкування на роботі з близькими по духу колегами може бути виключно позитивними. У кожному випадку потрібно ставати на місце співрозмовника, намагаючись зрозуміти його поточне положення. Можливо, в певні моменти і зовсім не варто спілкуватися, а в інші — обмежуватися лаконічними односкладовими фразами, які не віднімуть багато часу для відповіді. Відчуваючи настільки чемне і шанобливе ставлення до себе, співробітники будуть відповідати в тому ж стилі.
Залиште відповідь