Важко знайти людину, яка не любила б шоколад. Хтось з'їдає плитку відразу цілком, хтось відламує пару часточок. Одні люди їдять його швидко, інші повільно, хтось зберігає його прямо в кімнаті, а хтось — в холодильнику. Але при цьому мало хто здогадується, що поводитися з цим продуктом потрібно особливим чином. Які помилки зберігання і вживання шоколаду роблять люди, розповіла Наталі Алібранді, дієтолог з Британії. Чому ж шоколад не можна жувати і зберігати в холодильнику?
У чому помилка зберігання шоколаду
Згідно з опитуваннями серед англійців, 78 відсотків з них після покупки відправляють шоколадну плитку відразу в холодильник. Наталі Алібранді постаралася пояснити людям, чому цього робити не можна. Вся річ у тім, що для такого ніжного продукту в холодильнику занадто агресивні умови: висока вологість і низька температура, інформує Ukr.Media.
Виявляється, зберігати шоколад при температурі нижче 18 градусів небажано, адже він може втратити свої смакові якості і фізичні властивості. Часом плитка окислюється або зацукровується ще до розкриття упаковки. А після, коли ви захочете її з'їсти, то подумаєте, що купили вже зіпсований продукт.
Наприклад, шоколад, який неправильно зберігали, перестає видавати характерне клацання при відламуванні або ж змінює структуру, стає розсипчастим.
Чому шоколад не можна жувати
Жувати шоколад — це звичка багатьох людей, але, по суті, вони просто переводять продукт, не отримуючи ніякого задоволення. Щоб смакові рецептори могли увібрати смак какао-бобів, потрібно покласти часточку в рот і дати їй розтанути. Експерт порівнює насолоду шоколадом з розпиванням дорогого вина: ніхто ж не стане пити його великими ковтками.
Друга причина, чому шоколад краще не жувати — це ризик переїсти. Ви просто не відчуєте насичення і з'їсте більше, ніж це може бути корисно для організму. А ось насолоджуючись шоколадом повільно, насичення можна відчути вже від декількох часточок.
Залиште відповідь