Чому ранішня кава корисна для здоров’я, розповіли лікарі

Для багатьох поціновувачів кави — це щось більше, ніж просто ароматний напій із насиченим смаком. Починати день із кухля кави — це ритуал. Доброю новиною для всіх кавоманів є те, що цей напій має низку переваг для здоров'я, інформує Ukr.Media.

Захищає від депресії

Кава може мати позитивний вплив на психічне здоров'я. Депресія є серйозним психічним захворюванням, на яке страждають понад 19 мільйонів осіб у США. Люди, як правило, відчувають менш серйозні симптоми депресії і меншою мірою схильні до такого стану, коли п'ють каву в помірних кількостях.

Містить антиоксиданти

Кавові зерна — це насіння всередині маленьких плодів кавового дерева, які багаті антиоксидантами. Антиоксиданти необхідні для здоров'я організму, оскільки можуть запобігти пошкодженню клітин. Ці речовини запобігають передчасному старінню організму і захищають від запальних процесів.

Знижує ризик розвитку діабету другого типу

Цукровий діабет другого типу — найпоширеніший тип цього аутоімунного захворювання, що призводить до високого рівня глюкози в крові. За відсутності лікування діабет може спричинити низку ускладнень для здоров'я. Ризик розвитку діабету другого типу знижується при збільшенні споживання кави на 6%. Можливі причини такого зв'язку включають антиоксидантну та протизапальну дію кави й здатність прискорювати спалювання калорій.

Покращує тренувальний ефект

У помірних кількостях кофеїн підвищує спортивні результати. Ефекти включають поліпшення кровообігу, збільшення м'язової сили, витривалості, а також зменшення болю. Це сприяє меншим витратам зусиль під час тренування і більш високій продуктивності.

Захищає від недоумства

Деменція — це загальний термін, що описує зниження функції мозку. На ранніх стадіях такі нейродегенеративні захворювання важко розпізнати. Але надалі недуга може призвести до утруднення виконання повсякденної діяльності та функції самообслуговування. Кава в помірній кількості допомагає знизити ризики хвороби Альцгеймера, сприяючи поліпшенню нейронних зв'язків.

Джерело