Восени і взимку проблема постійно холодних ніг загострюється, але крім низьких температур причиною цього явища можуть бути небезпечні порушення організму, інформує Ukr.Media.
Коли температура на вулиці знижується, дрібні кровоносні судини в кінцівках звужуються, що робить ноги холодними. Така реакція організму є нормальною. Зовнішній холод змушує його активізувати певний захисний механізм: щоб підтримувати внутрішню температуру близько 37 градусів, необхідну для правильного функціонування внутрішніх органів, тіло знижує приплив крові до кінцівок. Холодні руки і ноги, таким чином, є побічними ефектами важливої стратегії виживання, що закріпилася еволюційно.
Крім погодного холоду і вогкості, ноги можуть страждати від занадто тісного взуття і пітливості, нестачі мінерального магнію.
Коли холодні ноги — це небезпечно. Ноги можуть мерзнути, попри температуру повітря, їх постійно холодний стан може бути попереджувальною ознакою хвороби.
Можливі причини холодних ніг:
- цукровий діабет,
- порушення кровообігу в ногах і стопах, наприклад, оклюзійна хвороба периферичних артерій або синдром Рейно,
- залізодефіцитна анемія,
- синдром фіброміалгії,
- порушення функції кори надниркових залоз,
- серцево-судинні захворювання,
- низький кров'яний тиск,
- гіпотиреоз.
Холодні ноги також можуть виникати як побічний ефект прийому ліків. Серед таких — антидепресанти, препарати діуретики, засоби від підвищеного артеріального тиску. Якщо ноги залишаються холодними незалежно від зовнішнього середовища, потрібно обговорити це з лікарем.
Жінки мерзнуть частіше. На відміну від чоловіків, у жінок більш тонкий підшкірний жир і менше м'язів, тому вони чутливіші до холоду, швидше замерзають. До того ж дана особливість посилюється різною метаболічною активністю і гормональними відмінностями.
Що робити: прості корисні поради
Якщо холодні ноги не викликаються небезпечними внутрішніми порушеннями, можна зробити наступне.
- Відвідувати сауну — це стимулює кровообіг.
- Виконувати контрастні ванни: ноги занурюються в теплу воду на 5-10 хвилин, потім в холодну воду на 15 секунд, процес повторюється два-три рази.
- Вживати спеції: наприклад, імбирний чай і прянощі, що містять капсаїцин, ефективно покращують кровообіг.
- Займатися спортом, оскільки це забезпечує велику м'язову масу, яка в довгостроковій перспективі виділяє більше тепла.
- Кинути палити, тому що нікотин, що міститься в сигаретах, з часом звужує кровоносні судини.
- Відмовитися від алкоголю: розширюючи судини, він на короткий час викликає відчуття тепла, а тоді тіло віддає його в навколишнє середовище через шкіру, і його температура падає.
- Виконувати вправи для ніг: можна просто перекочувати стопи з п'яти на носки і назад.
- Правильно одягатися — носити в холодну пору року не надто тісний теплий, дихаючий одяг, надягати на ноги товсті вовняні шкарпетки.
Залиште відповідь