Чому не можна повторно розігрівати суп

Часто в родині, особливо великій, суп варять на кілька днів одразу. Експерти розповіли, до чого може призвести повторне розігрівання цієї страви, інформує Ukr.Media.

За словами фахівців, заправні супи, борщі, розсольники — про запас готувати можна, а супи з макаронними виробами й супи-пюре краще варити на одне приймання їжі.

Слід пам'ятати, що зварений у великій каструлі суп не можна повторно розігрівати! Він швидко псується. Причому цього правила потрібно дотримуватися для всіх супів без винятку — на м'ясному, рибному, курячому бульйонах, овочевих відварах, молоці.

Якщо немає можливості готувати суп на одне приймання їжі, то після приготування його слід швидко охолодити (це зручно зробити, помістивши каструлю в місткість більшого об'єму з холодною проточною водою) і поставити в холодильник. В міру потреби потрібну кількість супу слід перелити в невелику каструлю, розігріти і з'їсти, зазначили експерти.

Повторно розігріта їжа втрачає не тільки зовнішній вигляд: овочі, крупи, бобові розварюються, бульйон каламутніє, — а й стає небезпечною для нашого здоров'я.
Особливо небезпечним є зберігання супів у теплому стані протягом кількох годин, коли господині залишають каструлю з супом на плиті до повного його охолодження.

Бульйон із м'яса, птиці чи риби є чудовим живильним середовищем для мікроорганізмів, які в інтервалі температур від 5 до 65°С починають швидко розмножуватися.

Це вкрай небезпечна температура! Кожні 20 хвилин кількість мікроорганізмів збільшується вдвічі, тож через кілька годин зберігання супів у теплому вигляді ми ризикуємо отримати харчове отруєння.

Не слід думати, що в супах із квашеною капустою або огірками мікроорганізми не розвиваються, оскільки кисле середовище вбиває бактерії. Є екземпляри, стійкі й до кислого середовища, і до високих температур, і до відсутності повітря!

Кожен вид мікроорганізмів чудово пристосовується до певних умов навколишнього середовища.

Джерело