Борислав Дрогобицький район Дрогобич Львівська область Новини Стебник Трускавець Чому будинку немає в графіку або графік не відповідає дійсності? – у Львівобленерго дали відповіді на найпоширеніші запитання Дрогобиччина
У даній публікації ми зібрали відповіді від Львівобленерго на найпоширеніші питання, які задають мешканці краю, у тому числі і під нашими дописами в соцмережах. Пропонуємо їх вашій увазі.
Скільки є графіків відключень?
Чинними документами передбачені:
- графік аварійних відключень (далі – ГАВ);
- графік погодинного відключення електроенергії (далі – ГПВ).
ГАВ вводиться негайно за розпорядженням диспетчера «Укренерго», коли виникає аварійний дефіцит потужності в енергосистемі держави і триває до відповідного наступного розпорядження диспетчера «Укренерго». В такому випадку неможливо спрогнозувати тривалість відключення.
ГПВ застосовується планово, аби стабілізувати післяаварійний режим роботи енергосистеми України внаслідок дефіциту потужності.
ГАВ розподілено на десять рівномірних черг, ГПВ – на 3 рівномірні черги (групи). Оскільки графіки ГАВ і ГПВ мають різне призначення для застосування, всі споживачі, які підпадають під дію ГАВ, автоматично також підпадають під дію ГПВ, тобто ці графіки є перехресними.
Чому графіки планових відключень не відповідають точно зазначеному в них часу?
Після чергового обстрілу ворожими ракетами енергетичної інфраструктури за розпорядженням НЕК «Укренерго» були застосовані і аварійні, і погодинні відключення одночасно та у повному обсязі, тому зорієнтувати споживачів за визначеним на сайті графіком вимкнень було неможливо. Тобто вам вимикали світло і через аварію, і двічі на добу по 4 години згідно плану вимкнень.
Окрім цього, період вимкнень може бути змінений, якщо:
- графіки застосовуються частково – тоді фактична тривалість вимкнень буде меншою, або ж вимикатимуть не всіх споживачів певної групи;
- за розпорядженням диспетчера «Укренерго» може бути збільшено потужність, яку необхідно вимкнути, а також застосовано одночасно всі три черги, що не дає можливості дотримуватися розробленого наперед графіку;
- не всі лінії вдається вимкнути/увімкнути автоматично (це треба робити вручну), тому час виключення або включення може бути змінений, зважаючи на необхідність доїзду оперативних бригад до енергооб’єктів для проведення перемикань;
- під час повітряної тривоги працівники компанії не мають можливості перебувати на енергооб’єктах, адже їх може атакувати ворог. Це теж змінюватиме термін відсутності електроенергії.
Чому в сусідньому місті все світиться, а в селі немає світла вже другу добу?
Вимкнення відбувається і в містах, і в селах. Виняток – об’єкти критичної інфраструктури, будинки на одній лінії з якими не вимикають.
Чому не у всіх вимикають електроенергію?
Це можливо у таких ситуаціях:
• Під час формування графіків насамперед враховується наявність на лінії електропередачі об’єктів критичної інфраструктури, медичних закладів, а також можливість швидкого оперативного відключення та включення електроенергії, оскільки це безпосередньо впливає на запобігання розвитку системної аварії.
• Конфігурація розподільних електромереж побудована таким чином, що частина споживачів можуть бути підключені до лінії, від якої заживлено об’єкт критичної інфраструктури, якого не вимикають, через це електроенергія присутня і у цих споживачів.
• Важливі об’єкти критичної інфраструктури до графіків ГАВ та ГПВ не потрапляють.
• ПрАТ «Львівобленерго» не вмикає/вимикає вуличне освітлення, це питання в компетенції місцевих органів влади (ОТГ).
• Вивіски магазинів чи окремі будинки також можуть використовувати електроенергію через наявність альтернативних джерел живлення (генератори, акумулятори та інш.).
Як дізнатись, до якої групи у графіку належить та чи інша адреса? Чому мого будинку немає в групах відключення?
Відповідно до графіку погодинних відключень споживачі поділені на три групи. На сайті ПрАТ «Львівобленерго» у розділі «Чому немає світла» poweroff.loe.lviv.ua Ви можете дізнатись, до якої групи належить Ваш будинок:
• за допомогою сервісу пошуку групи відключень — введіть свій населений пункт, вулицю та номер будинку; за необхідності уточнення — особовий рахунок (для населення) або номер договору (для непобутових клієнтів).
• або знайти свою адресу у сформованих файлах з переліком споживачів трьох груп.
Також інформацію можна знайти на нашому сайті окремо для таких громад:
Дрогобицька – тут
Трускавецька – тут
Бориславська – тут
Таку ж інформацію можна отримати у кол-центрі.
Якщо вашого населеного пункту/вулиці/номеру будинку все ж немає у переліку відключень, то за вашою адресою, ймовірно, не будуть проводити відключення через близькість об’єктів критичної інфраструктури.
Що робити, якщо я не можу додзвонитися в кол-центр?
Кол-центр працює з перевантаженням, зважаючи на велику кількість дзвінків. У такому разі звертайтесь на гарячу лінію «Львівобленерго» у Facebook.
Де дізнатися, чи впроваджені зараз відключення, чи ні?
Щодня інформацію про введення тих чи інших обмежень електропостачання інформує НЕК «Укренерго» та «Львівобленерго» на своїх офіційних сайтах, сторінках у соцмережах, кол-центрі, у ЗМІ.
Як убезпечити домашні електроприлади за умови непередбачуваного вимкнення електроенергії?
Якщо у вас вимкнули електропостачання, краще відключіть електроприлад з розетки, аби запобігти їх пошкодженню через перепади напруги.
Для додаткового захисту побутових електроприладів та електропроводки краще встановити реле напруги («відсікач»), пристрої захисного вимкнення (ПЗВ). Ці пристрої можна монтувати у своїй електромережі за допомогою кваліфікованих спеціалістів.
Що буде з мережею, якщо світло дали на кілька годин і всі кинулися прати, пилососити і вмикати обігрівачі?
Попри погодинні відключення, українська енергосистема потребує допомоги і надалі, адже дефіцит електричної потужності зберігається, ворог продовжує обстріли енергооб’єктів.
Тож після того, як подачу електроенергії відновили, вмикайте електроживлення поступово – спочатку освітлення потім прилади з невисокою потужністю. А пилососи, пральні машини, обігрівачі та інші потужні прилади краще взагалі не вмикати у перші години після відновлення електропостачання.
Кому слід бути готовим до відключень?
Абсолютно всім потрібно бути готовим до можливих відключень електроенергії, у тому числі без попередження і довготривалих. Адже ситуація в енергосистемі дуже складна і російські окупанти продовжують атакувати енергетичні об’єкти.
ПАТ “Львівобленерго”
Залиште відповідь