Чому не можна дарувати та викидати старі речі

Про те, що очищати простір навколо себе потрібно майже щотижня, відомо давно, особливо прихильникам буддизму. Справа тут не лише в генеральному прибиранні, а й у позбавленні від речей, в яких ви вже не потребуєте. При цьому вони не завжди старі, іноді просто непотрібні, інформує Ukr.Media.

Віддати, щоб знайти

Вирішили роздати свої речі? Завжди розлучайтеся з ними з чистим серцем, не думаючи про те, що, можливо, коли-небудь настане день того плаття або цієї блузки. Якщо у вас залишиться хоч крапля жалю, то з відданою річчю піде й енергія.

Обов'язково проведіть ритуал розлучення з річчю: «У цій сукні/пальто/туфлях немає мене, це просто річ». Це потрібно не просто вимовити, у це треба щиро повірити.

Якщо віддаєте речі до благодійного фонду та боїтеся, що віддасте майбутнім господарям разом із одягом та взуттям частину себе, відріжте їх від себе. Заплющте очі, уявіть нитки, що зв'язують вас, і подумки ножицями розріжте всі до єдиної.

Якщо ви налаштовані з непотрібних речей отримати хоч якийсь прибуток, до ваших послуг секонд-хенди, комісійні магазини та сайти оголошень. Але в цьому випадку речі також варто "почистити" — від своєї енергетики. Складіть все, що хочете здати, у пакет, запаліть поряд з ним свічу і дайте прогоріти. Використовувати можна і сіль. Додайте у воду 2-3 столові ложки солі та прополощіть речі у цій воді.

Однак якщо у вас немає впевненості, що ви не нудьгуватимете за улюбленою блузкою або светром, то краще розріжте їх на дрібні шматочки і спалить.

Зберігати не можна викинути

Звісно, віддавати можна не всі свої речі. Фахівці фен-шуй не рекомендують ділитися головними уборами, білизною, туфлями, гаманцями та гребінцями, пояснюючи це тим, що ці предмети дуже тісно пов'язані зі своїми власниками.

Що ще не варто зберігати?

  • Речі, при носінні яких ви відчуваєте фізичний або психологічний дискомфорт: тисне горло, сверблять руки або річ викликає неприємні спогади;
  • Одяг з плямами і дірочками, зношений, вицвілий і вийшов із моди. Шафа — не склад ганчір'я, пам'ятайте про це;
  • Колготки із стрілками, залишені під зимові джинси;
  • Речі, про існування яких ви хвилину тому навіть не пам'ятали, та й зараз важко себе у них уявити;
  • Книги, які ви давно прочитали, а перечитувати вдруге немає жодного бажання.

Друге життя старих речей

Як би не аргументували, що кожна річ має свій термін, будь-яка господиня рано чи пізно вирішить продовжити життя старому светру, рюкзаку зі своєї юності… Звичайно, такі ідеї теж мають право на існування.

Недарма у давнину наші предки створили клаптеву техніку рукоділля. Вони ніколи нічого не викидали, а "переробляли", створюючи цим красиві та оригінальні речі з непотрібних предметів гардероба.

Отже, якщо у вас є творча жилка, вільний час і багато речей, яким настав час "переродитися" — вперед, можливо, ви створите неймовірні авторські твори, які прикрасять стіни вашого будинку чи ваших друзів.

А ще можна оформити гарний ящик або скриньку, де ви зберігатимете найулюбленіші та найдорожчі вашому серцю речі. Піжама, яку подарувала мама, сережки, куплені в першій подорожі за кордон, та інші милості, з якими пов'язані найніжніші та найтепліші спогади.

Джерело