Чи можна засинати з увімкненим телевізором насправді — експерти поставили крапку в суперечці

Багато хто погодиться: мало що може змусити нас швидше заснути, ніж телевізор, увімкнений у фоновому режимі із середньою гучністю. Засипати за переглядом фільмів та передач — досить поширене явище. Але чи запитували ви, як сон перед увімкненим екраном телевізора може вплинути на ваше тіло і ваш мозок, інформує Ukr.Media.

З одного боку, фоновий шум від телевізора гарний тим, що може розслабити ваш мозок і допомогти вам заснути швидше. Однак, з іншого боку, ввімкнений телевізор може сприяти поганій якості сну, адже якісний сон дуже важливий для нашого організму.

Ось як сон на тлі включеного телевізора може вплинути на наше самопочуття, на думку експертів.

Фоновий шум від телевізора допоможе відкинути небажані думки

Шум від телевізора, включеного на середню гучність, може відігнати з вашої голови всі думки, що хвилюють вас, і допомогти вам заснути швидше, вважають експерти. Це працює як снодійне та допомагає заспокоїтися та розслабити мозок.

Увімкнений телевізор псує якість сну

Зворотний бік медалі в тому, що синє світло від увімкненого телевізора може зіпсувати якість вашого сну, пригнічуючи вироблення мелатоніну (гормону, який тримає ваш цикл сну/неспання під контролем), і це може затримати початок сну (кількість часу, що потрібно вам, щоб заснути).

Мерехтіння екрана здатне відривати вас від сну і будити, змушуючи вас пропускати важливі етапи сну, коли ваш організм націлений на відновлення.

Декілька трюків можуть зменшити негативний вплив від нічного перегляду телевізора

По-перше, лікарі радять дивитися передачі та фільми саме на телевізорі, а не на планшеті або екрані телефону, оскільки в останньому випадку ви піддаєтеся більшому впливу синього випромінювання на очі.

Ще один варіант — відвернутися від екрана та слухати лише звуки телевізора. Ви можете піти далі та налаштувати телевізор на автоматичне вимкнення у певний час для того, щоб екран телевізора вимкнувся (світло від увімкненого може запросто вас розбудити посеред ночі).

Переконайтеся, що ви не залежите від увімкненого телевізора як снодійного. І можете заснути без нього. Щоб допомогти собі з цим, спробуйте на ніч замість перегляду телевізора зайнятися читанням, медитацією або вести щоденник. Всі ці заняття сприяють сну і допоможуть вам швидше заснути без негативних наслідків.

Джерело