Через війну в Україні скоротився попит на німецьку промисловість

Фото: dpa Зниження насамперед пов’язане зі скороченням кількості закордонних замовлень

У березні німецькі компанії отримали на 4,7 відсотка менше замовлень, ніж попереднього місяця. Спад виявився у чотири рази більшим за прогнозований.

У німецькій промисловості протягом першого місяця після початку війни в Україні скоротилася кількість замовлень. Як повідомляє у четвер, 5 травня, Федеральне статистичне відомство Німеччини, у березні компанії отримали на 4,7 відсотка менше замовлень, ніж минулого місяця.

Це різкий спад з жовтня 2021 року. Експерти, опитані агентством Reuters, очікували падіння лише на 1,1 відсотка. Кількість замовлень скоротилася і в лютому, хоч і не так різко — на 0,8 відсотка. «Це показує, що невпевненість, яка зростала вже протягом першого місяця російської військової агресії в Україні, явно позначилася на попиті», — прокоментувало розвиток подій міністерство економіки ФРН. У відомстві швидкого покращення ситуації не очікують. «Перспективи наступних кількох місяців зараз дуже туманні», — зазначили в міністерстві, яке очолює віце-канцлер, міністр економіки та проблем клімату Роберт Габек.

На економіку чекає важке літо

Економісти оцінюють ситуацію аналогічно. «Літні місяці, ймовірно, будуть важким періодом для економіки Німеччини, навантаження на неї наразі дуже велике», — вважає головний економіст VP Bank Томас Гітцель. «Рецесія стає все більш ймовірною», — говорить він і нагадує, що її ледве вдалося уникнути у першому кварталі 2022 року, коли економічне зростання склало всього 0,2 відсотка.

Що буде далі залежатиме від війни. «Щодовше продовжуватиметься війна в Україні, тим більше замовлень втратить промисловість», — попередив головний економіст Hauck Aufhäuser Lampe Privatbank AG Александер Крюгер.

Зниження насамперед пов’язане зі скороченням кількості закордонних замовлень: їх обсяг був на 6,7 відсотка меншим, ніж у лютому. Нових угод за межами єврозони було укладено на 13,2 відсотка менше, хоча у рамках валютного союзу цей показник зріс на 5,6 відсотка. У той же час у самій Німеччині замовлень поменшало на 1,8 відсотка. Багато компаній, згідно з результатами опитування, проведеного інститутом Ifo, наразі повідомляють про проблеми, деякі з яких погіршилися після російського вторгнення в Україну 24 лютого: у квітні три з чотирьох компаній скаржилися на проблеми із закупівлями напівфабрикатів та сировини.

Голод в Африці. Наслідки війни в Україні

Джерело: Українська служба DW

Джерело