Будьте обережні: Від цих кармічних законів нікому не втекти

Далай-лама та інші буддійські вчені сформулювали чотири основні кармічні закони, які впливають на життя кожної людини. Недотримання їх загрожує негативними наслідками, хочемо ми того чи ні, інформує Ukr.Media.

Закон правильної дії

Цей закон був сформульований Далай-ламою XIV у його книзі «Шлях справжнього лідера». Турбота про добробут інших — це суть закону правильної дії: незалежно від того, який вчинок ми не вчинили, ми завжди повинні враховувати інтереси інших людей. Коли ви збираєтеся щось зробити, подумайте про можливі наслідки своїх рішень та переконайтеся, що вони не завдадуть шкоди будь-кому.

Якщо не завдадуть — можна діяти. Якщо завдадуть, необхідно використати творчий підхід і спробувати знайти інше рішення, наслідки якого нікому не зашкодять. Якщо повністю уникнути заподіяння шкоди неможливо, переконайтеся в тому, що ця шкода виправдана, тобто дозволяє запобігти ще більшій шкоді.

Хороший лідер має розвинути в собі здатність знаходити такий вихід із подібних ситуацій, щоб люди як у самій організації, так і за її межами вважали ухвалені рішення справедливими. Однак недостатньо, щоб рішення було просто справедливим: лідер має також довести до всіх сторін логічне обґрунтування цього рішення.

Закон причини та наслідки

Один із найвідоміших кармічних законів, який у нашій традиції звучить як «Що посієш, те й пожнеш».

Ось як закон розвинув у своїй книзі «Алмазний огранщик» Майкл Роуч: «Хочете, щоб ваш бізнес був успішним? Тоді щиро, із задоволенням та безкорисливо допоможіть своєму конкурентові».

Майкл Роуч вважає, що якщо ви хочете отримати прибуток, то повинні знайти людину, яка хоче того ж, і допомогти їй. Інакше кажучи, знайдіть власника або керівника бізнесу, зростанню якого ви могли б допомогти. Це складно, тому що ми звикли конкурувати один з одним і не готові витрачати час на допомогу іншим, особливо конкурентам.

Однак техніка, що описується, вимагає саме цього: ви повинні безкорисливо допомогти колезі, який прагне більше заробити. І тоді можете заробити самі.

Закон «тут і зараз»

Зацикленість на минулому та/або майбутньому відволікає нас від того, що відбувається прямо тут і зараз. Старі думки, старі моделі поведінки та старі мрії заважають нам знаходити щось нове. Дуже легко потрапити до полону тих критеріїв, які визначають успіх у нашому суспільстві: гроші, статус, кар'єрні досягнення. Нам кажуть, що так і треба жити. Ставити собі нові цілі і досягати їх, віддаючись роботі без залишку, забуваючи про сім'ю, захоплення. Але досягнувши того, чого так довго прагнули, часом ви відчуваєте лише спустошеність та розчарування.

Докладніше про дію закону «тут і зараз» розказано у книзі Стівена Шапіро з однойменною назвою «Тут і зараз. Як вирватися з полону цілей і почати радіти життю». Автор упродовж усієї книги переконує нас, що життя «тут і зараз» не тільки приносить задоволення, а й підвищує ймовірність досягнення колосальних успіхів.

Закон зростання

Дорога важливіша за пункт призначення.

Постійно вирощуйте, розвивайтеся, починайте будь-які зміни з себе — у цьому суть цього закону. Рух вперед сам собою має силу.

Робін Шарма у своєму бестселері «Лідер без титулу» писав, що «коли вами опановують розчарування, страх і невпевненість, продовжуйте робити теж, що й раніше, рухайтеся вперед, навіть якщо не розумієте, куди йдете».

Не діяти перед бурхливими змінами — гірше, що можна придумати.

Одна жінка, яка пережила за часів репресій 37-го року арешт чоловіка та заслання з двома маленькими дітьми, на запитання, що допомогло їй вистояти, відповідала: «Я завжди переодягалася до обіду, хоча обід був не завжди».

Джерело