Загалом допомогою вже охопили понад 18 тис переміщених осіб, які мешкають на Львівщині.
Сьогодні, 12 вересня, Львівщину з робочим візитом відвідали представники благодійної організації CARE. Вона з березня 2022 року у співпраці з Благодійним фондом «Благодійна організація «Stabilization Support Services» реалізує гуманітарний проєкт на Львівщині.
В його межах внутрішньо переміщеним громадянам надають гуманітарну допомогу харчовими, гігієнічними і медичними наборами. Загалом допомогою вже охопили понад 18 тис переміщених осіб, які мешкають на Львівщині.
Працюють по всій Україні.
Представники CARE зустрілись з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким, щоб обговорити актуальні проблеми та гуманітарні потреби області.
«З початку війни більше ніж 600 тис осіб перемістилось в Львівську область. Понад два мільйони перетнули кордон з області на територію Польщі. Сьогодні на території Львівщини мешкають приблизно 400 тисяч українців, які через воєнні дії покинули власні домівки із знайшли тут прихисток. Офіційно зареєструвались приблизно 250 тисяч людей. Щодня кількість, тих, хто реєструється збільшується. Відтак, гуманітарна допомога, яку ви надавали і продовжуєте надавати, є надзвичайно важливою і потрібною для нас», — зазначив Максим Козицький.
Очільник області наголосив, що щодня на Львівщину прибувають евакуаційні потяги. Дуже часто ними приїжджають люди, які потребують особливої допомоги та захисту, в тому числі догляду, забезпечення медикаментами тощо.
Окрім цього, через похолодання і наближення опалювального періоду, і враховуючи можливі ризики, зумовлені воєнними діями, сьогодні перед областю з’являються нові виклики.
«Все більше переміщених осіб звертаються до нас щодо потреби у теплому одязі. Також зараз облаштовуємо додаткові місця з необхідними комунікаціями, де тривалий час зможуть жити люди. Є гостра потреба у дизельних генераторах, електрообігрівачах, теплому одязі та продуктах тривалого зберігання», — додав очільник області.
Крім того, через великий наплив ВПО, який триває уже майже 7 місяців, відбувається значне навантаження на медзаклади області – вони потребують оновлення обладнання.
Максим Козицький розповів, що в області також продовжують розгортати спальні місця для тимчасового перебування ВПО. Зокрема, йдеться про переобладнання наявних гуртожитків під житло. Так, в межах обласної Програми реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області запланували відремонтувати 25 закладів у 20 громадах області та створити майже 2700 місць для ВПО. Ці локації також потребують підтримки щодо облаштування побуту для переміщених осіб.
Підтримки потребують і пункти прийому на вокзалі, які щоденно допомагають тим, хто прибуває на Львівщину.
Наразі гуманітарний проєкт Благодійного фонду «Благодійна організація «Stabilization Support Services» з БО CARE триває до кінця вересня. Та представники благодійного фонду сподіваються, що проєкт продовжать, адже потреба у допомозі значна.
Представники БО CARE запевнили очільника області у своїй підтримці та пошуку донорів для надання подальшої допомоги.
Довідково:
CARE International — це 75-річна глобальна конфедерація, яка реалізує програми боротьби з бідністю та соціальною несправедливістю у світі, приділяючи особливу увагу розширенню прав і можливостей жінок і дівчат.
CARE International та їхні партнери мають досвід оперативного реагування на масштабні стихійні лиха, тривалі та складні кризи (а також потрясіння в них), надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров’я та їх вторинні наслідки.
Основні гуманітарні сектори:
— Притулок (ремонти та зимові програми для колективних центрів).
— Вода, санітарія та гігієна (WASH) (закупівля питної води, ремонт водопостачання, закупівля системи фільтрації для міс та колективних центрів, роздача індивідуальних гігієнічних наборів).
— Харчування (роздача продуктових наборів).
— Сексуальне та репродуктивне здоров’я та права (тренінги та розробка матеріалів по попередженню сексуального насильства, роздача жіночих гігієнічних наборів).
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь