БФ «Право на захист» передав на потреби ВПО в Дрогобичі меблі та устаткування для медкабінетів —

Війна Дрогобич Львівська область Новини  БФ “Право на захист” передав на потреби ВПО в Дрогобичі меблі та устаткування для медкабінетів

Благодійний фонд “Право на захист” передав нове медичне приладдя  для двох медичних кабінетів та меблі у місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб в Дрогобичі:  гуртожитки Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу та ДДПУ ім.І.Франка.

Зокрема благодійники надали медичні шафи, канапи, ширми, бактерицидні лампи, тонометри, глюкометри, небулайзери та ін.

Наявність медичних кабінетів в місцях компактного проживання має важливе значення, адже тут надають послуги первинної медичної допомоги та забезпечують можливість вчасно виявляти випадки захворювань і запобігати їхньому поширенню серед мешканців.

Окрім цього, для потреб мешканців гуртожитків з-поміж ВПО (там також проживають і студенти) благодійний фонд передав нові меблі: ліжка, матраци, шафи, столи та тумби, туалетні крісла.

У вівторок, 6 червня, співробітники фонду з офісу у Львові завітали до Дрогобича, де оглянули вже устатковані медичні кабінети та поспілкувалися з мешканцями гуртожитків, вивчали їхні потреби, а також зустрілися з адміністраторами закладів.

В ході візиту координаторка мобільних груп проєкту PWJ (Peace Winds Japan) БФ «Право на захист» Орися Йосипчук розповіла, що фонд у співпраці з партнером Peace Winds Japan реалізує проєкт “Надання гуманітарної допомоги постраждалому від війни населенню Західної України” ще  з середини листопада 2022 року. За цей час було реалізовано різні проєкти в тому числі і в Дрогобичі: починаючи від надання найнеобхідніших харчових продуктів і засобів гігієни, і до надання психологічних та юридичних послуг, меблів та медобладнання. І на цьому благодійна місія фонду не припиняється.

«В рамках цього проєкту загалом реалізовано товарів та послуг на суму 1 млн доларів. Дякуємо за плідну співпрацю всім керівникам МКП (місця компактного проживання – ред.) та соцзакладів. Ми раді, що наша допомога стала корисною, сподіваємось, що її матеріальна складова прослужить довго. Працюємо і надалі задля перемоги нашої України», – зазначила Орися Йосипчук в коментарі «МедіаДрогобиччина».

Як розповів під час зустрічі  директор Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу Юрій Хомош, гуртожиток навчального закладу приймає внутрішніх переселенців ще від початку повномасштабного вторгнення. В різні періоди тут проживало і до 160 осіб, зараз є 112 мешканців. В основному, це люди, які вже тут зупинилися на тривалий час. Юрій Хомош відмітив неодноразову підтримку фонду «Право на захист» та подякував за надане медичне обладнання і меблі.

«Ми мали свій медкабінет, але він потребував покращення умов та належного медичного устаткування, тож тепер завдяки Благодійному фонду “Право на захист” якість медичних послуг у нас покращиться. Також дуже в пригоді нам стали нові меблі, передані фондом Маємо чимало потреб для облаштування належних умов для мешканців гуртожитку, робимо ремонти, для цього залучаємо різних благодійників, за що вдячні кожному зокрема», – зазначив Юрій Хомош.

Мешканка гуртожитку Віта Бугрименко, яка приїхала у наше місто із міста Селидово Донецької області, розповіла, що тут їй все дуже подобається. Жінка тривалий час була в родичів на Закарпатті, але каже, що в Дрогобичі їй набагато краще. Пані Віта разом із сином мають у гуртожитку коледжу окрему відремонтовану кімнату, нові меблі від БФ «Право на захист», їсти готують на спільній кухні, де також є меблі від фонду і якісна побутова техніка від інших благодійників.

Координаторка мобільних груп проєкту PWJ (Peace Winds Japan) БФ «Право на захист» Орися Йосипчук та Віта Бугрименко з сином

Наступним місцем візиту співробітників фонду став гуртожиток Дрогобицького державного педуніверситету ім.І.Франка на вулиці В.Великого. Начальник відділу інформаційної діяльності та молодіжної політики Володимир Думич, який опікується ВПО, провів невеликий екскурс для співробітників Благодійного фонду “Право на захист” та розповів про умови проживання переселенців. Зокрема в гуртожитку №1 вже добігають до фінальної стадії капітальні ремонти, кілька верхніх поверхів завершені повністю і заселені. Всього в гуртожитку педуніверситету зараз проживає 280 внутрішньо переміщених осіб, інші чекають завершення ремонту, щоб поселитися на нижчих поверхах. В основному це люди, яким важко ходити.

«Наш університет відгукнувся на людську біду та відкрив двері студентських гуртожитків для українців зі сходу уже в перші дні повномасштабного вторгнення росії. В різні місяці після 24 лютого 2022 року в гуртожитку проживало навіть до 600 внутрішньо переміщених осіб. Зараз завершимо ремонт і кількість мешканців знову зросте, тому наявність в медичному кабінеті  якісного приладдя є життєво необхідною. Також нові меблі від фонду якраз знадобляться для подальшого поселення людей в оновлені кімнати – каже Володимир Думич і додає, що в університеті постійно працюють над покращенням умов проживання, тож  підтримка БФ «Право на захист» є дуже важливою. 

Співробітники фонду «Право на захист» дізнавалися й занотували  найактуальніші потреби для покращення умов проживання також і в мешканців гуртожитку  та пообіцяли й надалі навідуватися в Дрогобич з підтримкою та допомогою.

Віра ЧОПИК, фото та колаж авторки

Співробітники БФ “Право на захист” та директор Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу Юрій Хомош (другий зліва)Співробітники БФ “Право на захист” та начальник відділу інформаційної діяльності та молодіжної політики ДДПУ ім.І.Франка Володимир Думич (крайній справа)У медкабінеті коледжуУ медкабінеті педуніверситетуКиця-переселенка. На задньому фоні – меблі від фонду “Право на захист”Канапа та ширма від благодійниківВ гуртожитку педуніверситету меблі щойно отримали

Джерело