Згідно з останніми дослідженнями — близько 40% людей страждають алергіями. І число їх останні роки стрімко зростає. Нерідко алергію можуть викликати навіть ті побутові предмети, реакція на які раніше була нейтральною. Наприклад, постільні приналежності, інформує Ukr.Media.
Якщо після контакту з подушкою у вас є один або кілька симптомів з нижчепереліченого:
- почервоніння шкіри, свербіж, висипання;
- нежить, набряклість носової порожнини, чхання;
- почервоніння очей, сльозоточивість, дискомфорт в очах;
- труднощі з диханням, хрип, кашель, бронхоспазм.
Це може бути ознакою наявності алергії. Врахуйте, що такі симптоми можуть провокувати і інші захворювання, наприклад простудні. Тому не зайвим буде виміряти температуру — при алергії вона не підвищується. А також здати шкірні проби і зробити аналіз крові, щоб фахівці підтвердили або спростували ваші підозри.
Кому потрібні антиалергенні подушки
Гіпоалергенна подушка — гарне придбання не тільки для тих, хто виявив у себе реакції на старі постільні приналежності, але і для всіх алергіків в принципі. Річ у тім, що перелік алергенів з часом розширюється і краще завчасно захистити себе від проблем зі здоров'ям. Тим більше, що ціни на гіпоалергенні і антиалергенні подушки сьогодні не настільки високі, щоб нехтувати такою профілактикою. Постільні приналежності з нейтральних матеріалів необхідні людям:
- з ослабленим імунітетом;
- які відчувають проблеми з диханням, астматикам;
- у літньому віці.
Це кращий вибір для діток, так як їх імунітет ще тільки формується і антиалергенні вироби стануть хорошою профілактикою появи захворювання в подальшому.
Яку антиалергенну подушку вибрати
Якщо раніше знайти хорошу гіпоалергенну подушку було справжнім квестом, то сьогодні їх вибір просто величезний. Виробники розуміють високий попит на такі вироби і пропонують безпечну продукцію в найрізноманітніших категоріях, від бюджетних до преміальних.
Якщо кошти дозволяють — кращим вибором буде шовк. Це натуральний матеріал, який володіє приголомшливими експлуатаційними властивостями, не дає розвиватися ніякій патогенній флорі і фауні.
Штучні наповнювачі різні за якістю, але практично всі вони безпечні для алергіків і астматиків. Якщо крім безпеки для здоров'я ви хочете отримати виріб довговічний, комфортний у використанні і простий в догляді, то найкраще підійде:
- штучний лебединий пух;
- холлофайбер;
- спінений пінополіуретан;
- силікон.
А якщо ви обмежені в коштах і шукаєте щось максимально бюджетне, то підійде і синтепон. Його також можна прати в пральній машинці, але синтепонова подушка швидше втрачає форму, ніж перераховані вище наповнювачі, так як з часом збивається в грудки. Втім, завдяки низькій вартості ви зможете при необхідності замінити її на нову, не сильно ущемляючи свій бюджет.
Гіпоалергенними і антибактеріальними властивостями володіють бамбукові подушки. До того ж волокна бамбука добре вбирають вологу і дуже швидко її випаровують, а ще не дозволяють розмноженню мікроорганізмів.
Ортопедичні подушки для алергіків і астматиків
Багато ортопедичних подушок підходять для алергіків. Це меморі форми зі спіненого пінополіуретану, а також гелеві вироби з анатомічною підтримкою, які додатково мають охолоджуючий ефект. Зниження температури уповільнює метаболізм, зменшує збудливість імунної системи.
На які наповнювачі найчастіше буває алергія
Найбільш небезпечні наповнювачі для чутливих людей мають натуральне походження. У першу чергу це пух і перо. При цьому реакція може проявитися не відразу, а через деякий час використання, коли частинки наповнювача стануть пробиватися крізь чохол і наволочку. Ці ж частинки можуть спровокувати проблеми з диханням. Неприємні реакції часто провокують:
- шерсть;
- латекс;
- хімія;
- корисні добавки.
Не варто купувати спальне приладдя, якщо від нього виходить неприємний або хімічний запах. Навіть якщо продавець запевняє вас, що він скоро вивітриться. Подібна продукція небезпечна не тільки для алергіка, але і для повністю здорової людини. Остерігайтеся так званих корисних добавок у вигляді лікувальних трав або специфічних просочень.
Корисна порада
Алергічні реакції може провокувати не тільки матеріал і наповнювач подушки, але і пилові кліщі, мікроорганізми, які можуть жити всередині. Тому важливо не тільки вибрати якісний і відповідний за всіма параметрами виріб, але і своєчасно за ним доглядати:
- провітрювати;
- просушувати на сонці;
- прати;
- здавати в хімчистку.
Якщо ви знаєте, що схильні до алергії, корисним доповненням буде спеціальний протипиловий чохол, який надівається під наволочку і захищає нутрощі подушки від проникнення сторонніх частинок.
Залиште відповідь