А ви знаєте чому у Франції використовують 12 часових поясів?

Найбільша кількість часових поясів спостерігається у Франції. Західноєвропейська держава використовує 12 тимчасових зон — більше, ніж будь-яка інша країна у світі. Чому так вийшло і навіщо французам стільки часових поясів?

Осколки імперії

Франція аж до XX століття країна володіла потужною економікою і володіла колоніями по всій земній кулі, на піку могутності займаючи 11.5 млн км, інформує Ukr.Media.

Після Другої світової війни Франція втратила більшість своїх заморських територій. Однак за країною залишився ряд володінь в Південній Америці та Австралії, а також острови в Індійському і Тихому океанах.

Нагадуванням колоніального минулого залишилися: Французька Полінезія, Французька Гвіана, Гваделупа, Мартиніка і безліч інших островів, розсіяних по всіх океанах, крім Північного Льодовитого. Саме через них Франція змушена використовувати 12 тимчасових зон.

У європейській частині країни використовується тільки одна годинна зона UTC +01:00. Це Центральноєвропейський час, який об'єднує більшість західних держав. Решта 11 тимчасових зон належать до заморських володінь, розкиданих по різних куточках планети.

Так, у Гвіані, розташованій в Південній Америці, використовується час UTC -03:00, а на островах Уолліс і Футуна в Тихому океані вже UTC +12:00. Максимальна різниця в часі між частинами французької держави становить 22 години.

Крім того, в континентальній Франції збережений перехід на літній і зимовий час. Переводять стрілки на годину вперед з другої неділі березня, закінчується сезон в останню неділю жовтня. Крім островів Сен-П'єр і Мікелон, розташованих неподалік Канади, зміну літнього та зимового часу прибрали.

Здавалося б, в європейській частині Франції живе 65 мільйонів осіб, а у всіх заморських володіннях країни — менш як 3 мільйонів, причому деякі (наприклад, острова в Індійському океані) і зовсім безлюдні. Навіщо тоді така кількість часових поясів?

Однак заморські території мають широку автономію від Парижа і мають місцеві органи самоврядування, а їх жителі можуть самостійно визначати часовий пояс свого регіону. Ситуація кардинально відрізняється від Китаю: там, всупереч 5 географічних часових поясів, використовують лише 1.

Невизнаний 13-й пояс

Сьогодні Франція активно обговорює приналежність землі Аделі — невеликого шматочка південно-східної частини Антарктиди. Узбережжя території колись досліджував французький мореплавець Жюль Дюмон-Дюрвіль, і тому країна вважає цю землю своєю.

Негостинна, обдувається холодними вітрами земля площею 432 тисячі км повністю покрита льодом. Ресурси території залишаються незвіданими, проте Франція використовує сектор для наукової діяльності, а водну акваторію для рибальства.

У секторі розташована Французька цілорічна науково-дослідна станція Дюмон Дервіль, де залежно від сезону проживають від 33 до 78 полярників.

Земля Аделі використовує 13-й часовий пояс UTC + 10: 00. Втім, чиюсь владу над територією світова спільнота не визнає.

Джерело