А ви чули про «міста-привиди» які спочатку були заселені, а потім в результаті причин різного роду вони спорожніли

Про те, що існує таке явище, як «місто-привид», відомо всім. Але часто цей термін асоціюється з такими населені пунктами, які спочатку були заселені, а потім в результаті причин різного роду вони порожніють. Але ж є і такі місця у світі, які з моменту своєї появи залишаються порожніми й покинутими, інформує Ukr.Media.

Ордос (Китай)

Ордос можна назвати чи не найбільшим містом-примарою на планеті. Розташоване воно в Китаї, в провінції Внутрішня Монголія, а з'явилося воно завдяки виявленню в тому районі в дев'яностих роках великих запасів вугілля. Але в результаті з'ясувалося, що місто Ордос, виявилося проєктом переоціненим.

Наперекір про розвинену інфраструктуру: аеропорт, центр сучасного мистецтва, релігійні споруди й значний житловий фонд, але нові мешканці особливо не прагнули його заселяти: в місто заїхало всього 2% людей від планованого потоку, а тому назвати Ордос по-справжньому живим населеним пунктом не можна.

Темз Таун (Китай)

Неподалік Шанхаю розкинулося і містечко Темз Таун, будівництво якого було завершено ще у 2006 році. Населений пункт являє собою щось на зразок села, яке стилізовано під невелике англійське містечко. Та тільки заселяти його виявилося ніким: якщо планувалося, що там будуть жити люди середнього класу, то в підсумку Темз Таун перетворилося на величезну локацію для весільних фотосесій. Попиту на повноцінне життя в місті так і не з'явилося.

Фінансовий район короля Абдулли (Саудівська Аравія)

Новий фінансовий район Саудівської Аравії, який з'явився в кінці 2000-х в Ер-Ріяд, повинен був стати маленькою офісною державою. Але саудівці занадто амбітно розрахували передбачуваний попит: виявилося, що навіть якби компанії в місті переїхали в нові будівлі, то заповнити район не вдалося б навіть наполовину, та й орендна плата для багатьох занадто висока. А розташування цього району в не найбільшому і популярному місці Саудівської Аравії не дає попиту серед іноземних компаній. В результаті наповненість району оцінюється не більше ніж в 10%.

Масдар (Об'єднані Арабські Емірати)

Екогород, який не має попиту.

ОАЕ знамениті своїми грандіозними будівельними проєктами, але не всі виявляються успішними й затребуваними. Якраз до останніх відноситься і концепт "зеленого" міста під назвою Масдар, яке знамените тим, що 90 тисяч сонячних панелей повинні забезпечити його повну енергетичну автономність.

Але навіть на стадії завершення будівництва бажання переїхати туди виявило мінімум людей. Зокрема, це сталося через те, що в екогороді не можна їздити на машинах, а магазинів працює занадто мало, щоб повністю забезпечити жителів всім необхідним. Тому не збулися плани про 100 тисяч жителів. Масдар пустує.

Нова Сідаде де Кіламба (Ангола)

Ще один незатребуваний Китайський будівельний проєкт, тільки на цей раз на території іншої держави. Таке місто-привид виросло за 30 кілометрів від столиці Анголи й має назву Нова Сідаде де Кіламба. Розміри нового населеного пункту вражаючі: 750 восьмиповерхових будинків, 12 шкіл і 100 будівель для магазинів.

Проблема в тому, що всупереч на активну рекламну кампанію, продати вдалося трохи більш як 200 квартир з 2800 побудованих. Причиною такої ситуації виявилася неправильна оцінка забудовником економічної ситуації в Анголі — переважна більшість місцевого населення занадто бідно живе, щоб мати можливість придбати квартиру.

Нейп'їдо (М'янма)

Виявляється, навіть столиця держави може бути привидом.

У 2005 році була заснована нова столиця М'янми під назвою Нейп'їдо. Рішення про перенесення головного міста з попереднього — Янголи було прийнято з подачі тодішньої влади. А переїзд в нову столицю виявився добровільно примусовим для тих же держслужбовців. Вони-то заселилися в Нейп'їдо, а ось більшість інших громадян М'янми переїжджати зі своїх рідних міст не захотіли, тому довгі роки столиця, розрахована на кілька мільйонів осіб, була практично порожня. І тільки останнім часом ситуація стала змінюватися, а в місті з'являються люди.

Кіджондон (КНДР)

Північна Корея в гонитві за дотриманням власних пропагандистських штампів примудрилася побудувати ціле село, в якому ніхто не живе. Йдеться про прикордонний населений пункт Кіджондон, який насправді ніколи не заселять. А все тому, що воно просто покликано пустити пил в очі Південній Кореї — інших територій КНДР звідти просто не видно, і влада вирішила створити зразкове село.

Де спеціальні системи одночасно включають світло у всіх будівлях в певний час доби, а багато років по вулицях розносилися звуки гучномовців, що транслювали тексти з пропагандистським ухилом. І хоча влада Північної Кореї намагається переконати світ, що це звичайнісіньке місто, насправді там ніхто не живе, і лише рідко по дорогах курсують військові. Місто повністю бутафорське, створене як ширма, і населення там ні до чого.

Джерело