З проблемою запотівання вікон стикається багато людей, але далеко не всі знають, чому вона виникає. З'ясуйте причини утворення конденсату і почніть від нього позбавлятися, інформує Ukr.Media.
Як з'являється конденсат?
Запотівання вікон — це, по суті, утворення конденсату, який представляє собою дрібні крапельки на склі. Конденсація відбувається з-за підвищеного рівня вологості або значної різниці температур всередині приміщення і зовні.
Кілька десятків років тому люди не стикалися з такою проблемою, так як у більшості будинків були встановлені дерев'яні вікна, які мають роздільні стулки. І саме така конструкція захищала від конденсату: значна відстань між склом дозволяла нейтралізувати різницю температур, зберігаючи тепло всередині і не пропускаючи холод зовні. Крім того, дерево — пористий і, відповідно, «дихаючий» матеріал, що пропускає повітря і вбирає вологу, що також допомагало нейтралізувати конденсацію.
Опис проблеми
Проблема може проявлятися по-різному:
- Вікна починають потіти восени і взимку, в теплу пору року конденсат зникає.
- Запотівання спостерігається виключно на кухні.
- Конденсат спостерігається в ранковий час, а приблизно до обіду зникає.
- Пластикові вікна потіють лише в одній кімнаті, в інших все в повному порядку.
Зазвичай при запотіванні вікон протирання скла не дає належного ефекту, і через деякий час конденсат з'являється знову. Краплі можуть стікати по поверхні склопакету, залишаючи калюжі на підвіконні. Крім того, вологість в приміщенні буде підвищеною.
Чого запотівають вікна?
Чому потіють пластикові вікна? Проблема досить поширена, і причини її виникнення можуть бути різними:
- Встановлені найдешевші однокамерні склопакети. Конструкція має тільки одну повітряну камеру (простір між склом), і вона не захищає від проникнення холоду в приміщення, з-за чого виникає велика різниця температур і її різкий перепад при похолоданні на вулиці.
- Неякісна фурнітура порушить герметичність склопакетів.
- Вихід з ладу або низька якість ущільнювачів, що пролягають між рамою і профілем. Вікно в такому випадку не закривається повністю, а через щілини проникає холод.
- Помилки при монтажі пластикових вікон, які могли призвести до утворення щілин між отвором і профілем: через отвори в приміщення буде проникати холод. Крім того, співробітники, які займалися установкою, могли пошкодити склопакет і порушити його герметичність.
- Підвищена вологість у кімнаті. Її рівень може збільшуватися від білизни, яка сохне, чисельних рослин, розставлених по приміщенню ємностей з водою або її джерел.
- Відсутність повноцінної вентиляції в приміщенні. Оцініть справність і функціонування вентиляційних отворів і подумайте, чи достатньо ви провітрюєте кімнату.
- Не здійснений переклад склопакетів на зимовий режим. Вікна, що знаходяться в літньому режимі, не забезпечують належну теплоізоляцію в холодну пору року.
- Широке підвіконня. Воно буде повністю закривати розташовані під ним батареї і перекривати доступ тепла до вікон. Відповідно, нижні частини вікон будуть прогріватися недостатньо, що призведе до появи конденсату. Крім того, поширення тепла може порушити екран, встановлений на радіатор.
- Нещодавно закінчений ремонт. Більшість ремонтних робіт передбачає застосування рідких сумішей, які будуть випаровуватися протягом деякого часу, підвищуючи вологість в приміщенні.
- Браковані або пошкоджені склопакети. Якщо вікно потіє зсередини, тобто між склом, а не зовні, то, швидше за все, порушена герметичність, яка є обов'язковою умовою нормального функціонування.
- Недостатньо ізольовані і утеплені відкоси, через які виходить тепло і проникає холод зовні.
Як вирішити проблему?
Що робити, щоб вікна перестали пітніти? Вирішення проблеми залежатиме від причин її виникнення і може передбачати такі дії:
- Якщо вікна встановлені неправильно, зверніться в компанію, яка займалася монтажем і повідомте про проблему. Співробітники зобов'язані приїхати і усунути допущені грубі помилки, причому така послуга має бути безкоштовною.
- Однокамерний склопакет бажано замінити більш якісним, який володіє кращою теплоізоляцією на двох — або трикамерний.
- Неякісна фурнітура підлягає заміні, яка вийшла з ладу або сильно пошкоджені ущільнювачі стулок.
- Численні рослини, які стоять на підвіконні, особливо рясно зрошувані і мають соковите м'ясисте листя, краще прибрати в інші місця.
- При підвищеній вологості в кімнаті знижуйте її: не сушіть тут білизну, приберіть ємності з водою, включайте обігрівачі (вони добре сушать повітря).
- Якщо проблема в відкосах, то забезпечте їх якісну і коректну теплоізоляцію. Крім того, важливо вибрати хороший утеплювач.
- Після значного зниження температури слід перевести всі вікна на зимовий режим, щоб вони захищали внутрішній простір від холоду.
- Батарея повинна бути відкритою, щоб тепло, яке виділяється нею рівномірно прогрівало вікна. Широке підвіконня бажано скоротити. Екран, що закриває радіатор, приберіть.
- Для забезпечення нормальної циркуляції повітря і повноцінної вентиляції прочистіть або замініть вентиляційні решітки, якщо вони несправні. Також слід регулярно провітрювати всі кімнати в квартирі, і бажано робити це двічі на день.
- На кухні, в якій часто готується їжа (а це неминуче підвищує рівень вологості і збільшує різницю температур), встановіть витяжку. А ще частіше відкривайте стулки і залишайте їх у положенні мікропровітрювання.
Заходи профілактики
Щоб уникнути утворення конденсату, дотримуйтесь кількох нескладних правил. По-перше, стежте за мікрокліматом в кімнаті: рівнем вологості, температурою. По-друге, дотримуйтеся рекомендацій щодо правильної експлуатації пластикових вікон. По-третє, слідкуйте за справністю склопакетів і фурнітури і своєчасно усувайте неполадки, які виникають.
Залиште відповідь