Ось як потрібно витрачати гроші, щоб стати щасливішими

Якщо у вас є гроші, будь то великі або невеликі, у вас є вибір, як їх витратити. Дослідження показують, що ці рішення можуть вплинути на ваше благополуччя, інформує gazetapo.lviv.ua.

Отже, що вам слід робити?

Купуйте досвід (враження), а не матеріальні блага

Ви можете подумати, що, якщо витратите кошти на враження, то вони швидко забудуться, в той час, як нова блискуча пара взуття може прослужити вам роки. Однак, судячи з досліджень з Техаського університету, люди, які витрачали певну кількість доларів на враження, були більш щасливі, ніж ті, які витрачали на матеріальні речі.

Причина в тому, що взуття залишається такими ж, тому ми перестаємо помічати його, а яскравий досвід приносить більшу різноманітність в життя. Враження також приносять нам додаткове задоволення у формі очікування і передчуття, до того, як вони дійсно відбудуться. Психологи з Корнельського університету виявили, що люди не отримували задоволення від передчуття матеріальних покупок так само, як від вражень.

Однак, купувати речі — це нормально, якщо вони можуть приносити задоволення

Таким чином, якщо покупка велосипеда дозволяє вам досліджувати місця, які ви ніколи раніше не бачили, або відвідувати друзів, до яких важко дістатися, то ця покупка може зробити вас щасливішими.

Витрачайте гроші на інших людей

Американський психолог Елізабет Данн попросила своїх учнів припустити, чи отримають вони більше задоволення від грошей, які можна витратити на себе або на когось іншого, то вони відповіли, що віддадуть перевагу витратити їх на себе. Кому ж не подобається отримувати подарунки? Але коли вона насправді провела експеримент на вулиці Ванкувера, зупиняючи перехожих і віддаючи їм конверт з 20 доларами, то ті, кому було вказано витратити їх на когось іншого або віддати на благодійність, відчули себе щасливішими, ніж люди, які витратили ці кошти на себе.

Елізабет Данн також розповіла, що, незалежно від доходу, люди, які витрачають більшу частину своєї зарплати на інших людей, в середньому щасливіші.

Оплачуйте заздалегідь

Це не завжди можливо, але якщо ви можете заплатити заздалегідь за відпустку, то радість від передчуття буде більше. До того часу, коли настає подія, здасться, що це дісталося вам майже безкоштовно, дозволяючи вам зосередитися на задоволенні, не думаючи, що це дорого.

І навпаки, якщо ви купуєте щось в кредит, у вас з'являється головний біль від оплати, за те, що вже давно пройшло.

Купуйте собі невеликі заохочення

Коли люди відчувають себе нещасними, вони частіше купують собі подарунки. За підсумками дослідження, проведеному в торговому центрі США, експерти виявили, що люди часто витрачають гроші, щоб поліпшити свій настрій.

Невеликі частування не мають значення для бюджету, але можуть тимчасово підняти настрій. Купівля маленьких задоволень зробить вас щасливішими (і буде коштувати менше), ніж одне велике.

Орендуйте "щастя"

Психолог Соня Любомирська всю свою кар'єру вивчала щастя. Вона рекомендує "орендувати щастя".

Замість того, щоб витрачати гроші на покупку хорошої машини, візьміть на прокат модний спортивний автомобіль на вихідні. Це звучить екстравагантно, але набагато дешевше, ніж покупка нової машини, і подарує вам незабутні враження, які не забудуться, тому що ви до цього не звикнете.

Якщо ви збираєтеся провести вихідний, не підраховуйте, скільки ви могли б заробити, якби замість цього працювали

Час, звичайно ж, — гроші. Якщо вам платять за годину роботи або ви працюєте на себе, виникає спокуса дізнатися, скільки ви могли б заробити, за час відпочинку. Але це може зменшити задоволення від придбаних вражень.

В експериментах, коли людей просили розрахувати погодинну ставку, це також зіпсувало їм задоволення від прослуховування музики навіть через кілька хвилин! Тому, якщо ви вирішили взяти вихідний, щоб провести з друзями, не думайте про те, скільки ви могли б заробити за цей час.

Пам'ятайте, що відмова від витрат теж може бути приємною

Якщо ви не можете дозволити собі витрачати гроші або хочете відкладати на майбутнє, то дослідження Соні Любомирської пропонує рішення. Вона переконана, що ощадливість і економія — це хороші якості.

Старовинні магазини все ще в моді, але деякі з нас також хочуть купувати нові речі. Соня пропонує приділяти більше уваги речам, які вже маємо і думати про те, як вони хороші. І також про те, яке задоволення вони нам приносять.

Джерело