Часто ми поводимося нераціонально і віримо в те, що звичка економити може виправити нашу поточну фінансову ситуацію. Але цей спосіб допомагає лише одиницям. Все тому, що звичні нам установки заважають прагненню заробляти більше, інформує gazetapo.lviv.ua.
Ми зібрали кілька прикладів, від яких способів економії варто відмовитися, якщо ви хочете рости, будувати кар'єру і збільшувати свій дохід.
Звичка багато в чому собі відмовляти
Відмовляючи собі в розвагах, смачній їжі, покупці нового одягу, поїздках і походах в перукарню, ви дійсно можете заощадити значну суму. Але така економія веде до повного знищення мотивації працювати.
Для того, щоб відчувати хоч якесь моральне задоволення від роботи, в яку ви вкладаєте свій час і сили, ви повинні витрачати гроші не тільки на товари першої необхідності. Хоча б іноді потрібно радувати себе приємними покупками на кшталт улюбленої кави перед роботою або футболки що сподобалася в торговому центрі, виділяти гроші на похід в кафе або кінотеатр.
Без цього всього ви будете відчувати, що працюєте даремно. Зрештою, кому буде приємно усвідомлювати, що крім витрати грошей на продуктовий кошик і проїзд на громадському транспорті ви нічого не можете собі дозволити?
Покупка дешевих речей
Багато людей, які зіткнулися з тимчасовими фінансовими труднощами, вважають за краще купувати дешеві речі, економлячи на якості. Але в цьому немає ніякої вигоди: дешеві кросівки явно прослужать менше, ніж якісна, дорожча пара взуття, яку ви можете носити кілька років. Ваше бажання заощадити перетвориться лише в більш часті походи в магазин і більші витрати, ніж вам здавалося на перший погляд.
Купівля дешевих речей також дозволяє на час обдурити себе. Вам раптом здається відмінною ідея знизити свої вимоги до якості, і ви замислюєтеся про те, що щомісячної зарплати цілком вистачає на задоволення потреб. Ви поступово втрачаєте мотивацію більше працювати, щоб збільшити свій дохід. Вам легше змиритися з тим, що всьому можна знайти більш дешеву альтернативу.
Зниження якості життя
З метою економії деякі люди вживають радикальних заходів: вони знижують якість свого життя. Якщо раніше в їх щоденному меню на день було багато овочів, фруктів і м'яса, то з рішенням почати економити їх холодильник стрімко порожніє, а в раціоні залишаються тільки дешеві крупи. Якщо раніше ви їздили на власному авто, то тепер витрачаєте по кілька годин на товкучку в громадському транспорті.
Якщо це одноразова акція, рішення знизити рівень життя на час, поки фінансові труднощі не будуть подолані, то нічого страшного в цьому немає. Якщо ж така поведінка і неправильна розстановка пріоритетів перетворилися в звичку — потрібно терміново думати, як позбутися від своєї пасивності, і почати заробляти більше, щоб повернутися до колишнього способу життя.
Економія на здоров'ї
Навіть якщо ви змушені вдатися до жорсткої економії, у жодному разі не відмовляйся від необхідної медичної допомоги, обстежень, лікарських засобів і т. д. Ви можете заощадити на цьому, але надалі доведеться вкласти в часткове відновлення свого здоров'я куди більше коштів.
До того ж не забувайте про те, що погіршення здоров'я безпосередньо вплине на твою можливість заробляти гроші. Хочете збільшити свій дохід — вкладайте в своє самопочуття навіть в тому разі, якщо у вас великі складнощі з фінансами.
Зберігати гроші в скарбничці
Якщо ви вважаєте, що найнадійніше зберігати накопичені гроші під матрацом або в скарбничці, то це ще один спосіб позбавити себе можливості заробляти більше. Фізично купюри дійсно залишаться з вами в будь-якому випадку. Але через інфляцію вони поступово будуть втрачати свою цінність, з часом перетворивши всі накопичення в пил.
Найкраще, що ви можете зробити, — це змусити гроші працювати. Почніть інвестувати — для цього не потрібні великі суми. Якщо ви боїтеся купувати цінні папери або не хочете витрачати багато часу на те, щоб розібратися в інвестуванні, розгляньте хоча б довгострокові банківські вклади з процентною ставкою вище інфляції.
Також корисно витрачати зекономлені гроші — вкладати їх в себе, свої професійні навички і знання, які можуть істотно підняти заробітну плату. Купуйте навчання, коли це дійсно може підняти вашу цінність як співробітника, і з часом це окупиться подвійно.
Залиште відповідь