Дрогобич Новини Тарас Кучма про життя громади в умовах воєнного стану Дрогобицька міська рада, Дрогобич, Дрогобиччина, новини дрогобича, Новини Дрогобиччини
Учора, 5 жовтня, міський голова Дрогобича Тарас Кучма провів зустріч із журналістами, в ході якої розповів про те, над якими проблемами зараз працює міська влада, щоб забезпечити належну життєдіяльність громади в умовах воєнного часу.
Основна тема – це підготовка до опалювального сезону, який цього року буде проходити у непростих умовах. Місто до цього посилено готується, впроваджуються альтернативні джерела теплоенергії, зокрема великі сподівання на котли, які працюють на щепі. Котли на альтернативному виді палива встановили в ряді шкіл та дитсадків. Тож навчальний процес у школах з настанням холодів планують продовжувати в звичному очному режимі. Також працівникам КП «Дрогобичтеплоенерго» вдалося переключити кілька будинків до котельні на альтернативному паливі. Попри це, все ж більшість комунальних установ обігрівається газом. «При теперішніх цінах на газ ми опалювальний сезон пройдемо без особливих проблем, але я не можу знати, якою буде ціна на газ через місяць чи два, також невідомо якої якості буде цей газ, тому передбачити тут на 100% неможливо. Ми максимально будемо задіювати альтернативні види палива, в тому числі електрику та теплові станції, що використовують тепло землі, щоб не бути повністю залежними від газу», -зазначив Тарас Кучма. Також він розповів, що у селі Михайлевичі Дрогобицької громади на підприємстві виготовляють електричні батареї з високим ККД і порекомендував їх як добру альтернативу газовому опаленню.
З настанням холодів у Дрогобицькій громаді очікують нову хвилю внутрішньо переміщених осіб. До цього готуються, вже забезпечено резервний фонд ліжкомісць у містах та селах громади. Що ж стосується уже наявних ВПО, то тут і надалі найбільш гостро стоїть проблема житла – через заборону держави фінансувати капітальне будівництво каркасно-модульний будинок, який зводять на вулиці Пилипа Орлика, не вдається завершити та здати в експлуатацію. У цей же час черга на житло серед ВПО продовжує зростати. Тарас Кучма зазначив, що також через відсутність державної підтримки не вдається отримати на баланс гуртожиток нафтового коледжу, який ось уже як 10 років стоїть пусткою, а його можна було б відремонтувати і поселити там близько 500 людей. Всі спроби передати приміщення з державної форми власності у місцеву зазнають невдач через бюрократичні процедури.
Проблемою у період воєнного стану стало також проведення капремонтів доріг. Але, навіть попри фінансові обмеження, все ж роботи на окремих дорогах ведуться. Та це виключно дороги, що перебувають на балансі комунальної власності.
У цьому контексті Тарас Кучма звернув увагу на критичний стан шести ділянок автошляхів громади с. Лішня – с. Ступниця, м. Дрогобич – с. Дережичі, м. Дрогобич – с. Снятинка, (Нижанковичі – Стрий) – с. Нижні Гаї; с. Воля Якубова – с. Залужани; с. Снятинка – с. Рихтичі і наголосив, що ці дороги міські комунальні служби не мають права ремонтувати, оскільки їх балансоутримувачем є департамент дорожнього господарства Львівської ОВА. А тому міська рада не може виділяти кошти на ремонт цих магістралей.
Паралельно міський очільник наголосив, що на рівні обласної влади, зокрема голови ЛОВА Максима Козицького та його заступників, є максимальна підтримка та повне взаєморозуміння практично з усіх питань.
Із позитивного у цей непростий час- це те, що в Дрогобицьку громаду із зони бойових дій успішно переїхали і вже налагодили діяльність 18 підприємств. Серед них Тарас Кучма відмітив ІТ-академію, функціонування якої, на думку міського голови, сприятиме розвитку ІТ-кластеру у місті. Станом на зараз частка в наповнені бюджету громади цих підприємств складає 1%, до кінця року очікується 5%, а вже наступного року Тарас Кучма прогнозує від 10% до 30%. Тут потрібно попрацювати, щоб підприємства, які у нас функціонують, перереєструвалися і сплачували податки в місцеву казну. Також міський очільник наголосив на важливості продукції, яку випускають ці підприємства: «Мешканці громади будуть приємно здивовані, коли після війни дізнаються, що у нас зараз виготовляється».
Говорив міський голова також про важливість оптимізації шкіл у Стебнику і вкотре наголосив, що в такому вигляді, як зараз, ефективно функціонувати шкільна освіта у місті не зможе. Адже 1600 учнів у чотирьох школах – це непомірне, необґрунтоване навантаження на бюджет, що дорівнює низькій якості матеріального забезпечення, відсутності належних комфортних умов для дітей. І хоча остаточного офіційного рішення немає, попередньо планується, що у 2023 навчальному році у Стебнику буде одна юридична особа – ліцей, в якому будуть створені гідні умови для якісного навчання учнів. А в яких приміщеннях буде налагоджено освітній процес – це вже вирішуватимуть самі мешканці Стебника. «Цей крок для когось буде болісний, тому маємо багато перешкод», – підсумував Тарас Кучма.
На зауваження журналістки МедіаДрогобиччина щодо пам’ятника Геврику на Горішній Брамі, який рішенням виконкому підлягає декомунізації, однак досі стоїть, Тарас Кучма розповів, що до нього звернулися родичі Геврика і заявили про нібито його причетність до українського підпільного руху (УПА). На підтвердження цих слів вони мають надати документи, а тоді вже комісія вирішить подальшу долю цього погруддя.
Віра ЧОПИК
Залиште відповідь