Єдиним способом захисту від дифтерії є вакцинація. В Україні, відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, вакцинацію від дифтерії здійснюють у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 16 років. Після цього щеплення повторюють кожні 10 років: у 26, 36, 46 років тощо.
Про це повідомила керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко.
«Наголошую, дифтерія — небезпечне інфекційне захворювання. Воно переважно характеризується місцевим запаленням слизових оболонок ротоглотки, дихальних шляхів та явищами загальної інтоксикації. Для цієї хвороби характерне утворення в горлі плівок, котрі можуть утруднювати дихання. Дифтерія може спричиняти ураження серцево-судинної та нервової систем, нирок і в 20 % випадків може мати летальні наслідки.» – зазначила Наталія Іванченко.
У випадку ж виникнення осередку захворювання, проводять екстрену імунізацію. Її мають отримати всі контактні особи, які:
- раніше не хворіли на дифтерію;
- не мають щеплень від дифтерії взагалі;
- пройшли неповний курс щеплень;
- отримали минуле планове щеплення понад рік тому.
У Центрі закликають батьків перевірити вакцинальний статус дітей і свій власний. Якщо ви пропустили необхідне щеплення, зверніться до свого сімейного лікаря або, якщо перемістилися через війну, — до найближчого закладу охорони здоров’я, який надає первинну медичну допомогу. Такі щеплення є безоплатними.
Нагадаємо, нещодавно на Львівщині в одному з дитячих будинків-інтернатів, де на утриманні перебувають люди із інвалідністю з дитинства, зареєстрований спалах дифтерії.
Захворювання виявлено у сімох вихованців закладу під час проведення планового профілактичного обстеження. Всіх їх ушпиталили до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні, де вони отримають медичну допомогу та перебувають під постійним наглядом лікарів.
Залиште відповідь