У Майданському лісництві живуть 47 зубрів —

Екологія Дрогобицький район Новини Східниця  У Майданському лісництві живуть 47 зубрів

У Майданському лісництві на Дрогобиччині на території НПП “Сколівські Бескиди” мешкають 47 зубрів, 36 із яких народилися вже на території парку. Зараз у лісництві триває традиційна підгодівля тварин. Про це Про це  повідомили в Департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОВА.

“Зубри – травоїдні тварини, що в теплий період живляться травами, листям, корою дерев і чагарників. Проте взимку, особливо при значному сніговому покриві, вони можуть відчувати нестачу природного корму. Щоб забезпечити стабільне існування популяції, в НПП “Сколівські Бескиди” щороку організовують зимову підгодівлю”, — йдеться у повідомленні.

Для забезпечення зимової підгодівлі зубрів у вересні – жовтні 2024 року за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища було закуплено корми, зокрема: 5000 кг буряка, 5000 кг кукурудзи, 2857 кг пшениці та 1000 кг солі.

Як зазначили в ЛОВА, така підгодівля не лише підтримує здоров’я тварин, а й допомагає уникнути їхнього виходу на присадибні ділянки місцевих мешканців та сільгоспугіддя. Адже часто, шукаючи їжу, зубри можуть пошкоджувати посіви.

Програма реінтродукції зубрів у Карпатах стартувала у 2007 році за ініціативи Інституту екології Карпат НАН України. У 2009 році за підтримки міжнародних природоохоронних організацій до НПП «Сколівські Бескиди» завезли перших шість особин з Німеччини, а у 2010 році ще п’ять – із Австрії. Завдяки сприятливим умовам та постійному догляду фахівців парку популяція зубрів почала поступово зростати.

Т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Оксана Війтик зазначає: «Збереження зубра європейського – це не лише питання охорони одного виду, а й важлива складова підтримки екосистеми Карпат. Національний природний парк «Сколівські Бескиди» відіграє ключову роль у відновленні популяції зубра в Україні. Завдяки належному догляду, охороні природних місць проживання та систематичній підгодівлі, ці величні тварини можуть безперешкодно розвиватися та підтримувати чисельність. Щороку ми виділяємо кошти з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на закупівлю кормів, що дозволяє тваринам комфортно пережити зимовий період. Підгодівля сприяє їхньому зміцненню та допомагає уникнути конфліктів із місцевими громадами».

Зубр європейський (Bison bonasus) – найбільший наземний ссавець Європи, що має надзвичайне значення для збереження біорізноманіття. Колись ці велетні вільно населяли ліси континенту, але через полювання та знищення природних місць існування у ХХ столітті опинилися на межі зникнення. Лише завдяки природоохоронним програмам популяцію вдалося частково відновити. Сьогодні в Україні існує кілька осередків проживання цих унікальних тварин, один із них – у Національному природному парку «Сколівські Бескиди».

Нагадаємо, у жовтні 2024 року у Сколівських Бескидах вбили двох зубрів.

Джерело