Новини Культура мистецтво Трускавець Митець з Дрогобиччини встановив рекорд України за кількістю вишитих ікон та зібрав понад 2,5 млн на ЗСУ
Заслужений майстер народної творчості Степан Бориславський з села Модричі Трускавецької громади встановив національний рекорд з найбільшої кількості вишитих полотен на біблійну тематику, кількість яких сягнула уже поза сотню.
Церемонія вручення сертифіката Національного реєстру рекордів майстрові відбулася в урочистій обстановці у кіноконцертному залі Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати» в межах відзначення Дня Соборності України у неділю, 19 січня. Відповідний сертифікат вручив Марк Орловський, експерт Національного реєстру рекордів.
Присутніх привітали представники духовної та світської влади: єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій Комар, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, заступник міського голови Трускавця, староста с. Модричі Трускавецької ТГ Мирон Флюнт. Також з нагоди Дня Соборності України відбувся святковий концерт за участі працівників культурної сфери м. Трускавця, м. Самбора та с. Уличне Трускавецької громади.
У фоє санаторію та концертному залі присутні могли ознайомитися з вишиваними творами митця.
Степан Бориславський почав вишивати, коли йому виповнилося 20 років, хоча до того рукоділлям не надто цікавився. Спочатку він наслідував отця Дмитра Блажейовського (1910-2011), але потім віднайшов свій власний стиль у вишиванні ікон. З релігійної тематики вишиває ікони, зображення різних сцен зі Святого Письма Старого та Нового Заповіту. Окрім цього митець має вишиті картини-портрети відомих українців – Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Богдан Хмельницький та інші.
Найбільша за розмірами ікона митця – Тайна Вечеря (2,5 м довжини та 70 см ширини). На вишивку однієї ікони йде близько 2 місяців копіткої праці – майстер може працювати по 12 годин в день над полотном. Наймасштабніший проєкт Степана Бориславського – Хресна Дорога Ісуса Христа з 14 стацій, кожна з яких вишита на окремій іконі. У планах – вишити ікони Богоявлення (Хрещення) та Воскресіння, яких наразі немає в доробку.
Степан Бориславський активно допомагає ЗСУ – на 132 персональних виставках митця зібрали уже понад 2,5 млн грн, які спрямували на потреби воїнів. Протягом 2022-2024 років завдяки друзям митця його вишиті ікони побували у багатьох церквах України та Польщі.
За свою невтомну творчість Степан Бориславський раніше вшанований званням Заслуженого майстра народної творчості України.
За повідомленням Трускавецької міської ради
Залиште відповідь