Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОВА підбив підсумки роботи 2024 року

Департамент Екології Та Природних Ресурсів Львівської ОВА Підбив Підсумки Роботи 2024 Року (1)

Створення нових заповідників, залучення міжнародних грантів та запуск сучасних очисних споруд вивели регіон на новий рівень природоохоронної діяльності.

У 2024 році завдяки тісній співпраці з науковцями та природоохоронцями на карті області з’явилося 12 нових об’єктів природно-заповідного фонду площею понад 700 гектарів. Це дозволило збільшити площу заповідних територій до 8,3% і ще більше наблизитися до європейських стандартів збереження природи.

Департамент активно залучав громадськість до екоосвіти. Більше ніж 22 000 людей стали учасниками 1500 заходів, серед яких екологічні уроки, акції, конкурси та майстер-класи. Ці події стали не лише освітнім, а й об’єднувальним майданчиком для тих, хто прагне зробити свій внесок у захист довкілля.

Реалізація масштабних проєктів у сфері очищення води стала ще одним проривом. Нові очисні споруди з’явилися в с. Міженець, с. Давидів та м. Глиняни. Також тривають роботи з будівництва очисних споруд для Центру національно-патріотичного виховання імені Кирила Осьмака в с. Сприня Самбірського району та розбудова очисних споруд Пустомитівської громади. Проклали каналізаційні мережі протяжністю 3911 м.

Окрім цього, залучили понад 5 млн євро грантових коштів на реалізацію 5 проєктів з реконструкції/будівництва очисних споруд та каналізаційних мереж у межах Програми Interreg NEXT «Польща Україна 2021-2027», які реалізовуватимуться у 2025-2026 рр.

Також розпочали більше 100 процедур з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, що дало можливість понад 70 суб’єктам господарювання області отримати рішення про провадження своєї господарської діяльності з використанням безпечних технологій безпечних для довкілля.

Цього року Львівщина зробила ще один важливий крок у цифровізації моніторингу стану повітря.  Вперше запрацювала система моніторингу за якістю атмосферного повітря з встановленням 6 автоматизованих станцій моніторингу атмосферного повітря. А саме в м. Шептицький, м. Борислав, м. Стрий, смт Добротвір, с. Сокільники, с. Шабельня Рава-Руської територіальної громади. Загальна вартість проєкту – 10 млн. 981 грн., з них залучені кошти міжнародної технічної допомоги становлять 7 млн. 182 тис. грн. 

Ці досягнення не просто поліпшують екологічну ситуацію, а й змінюють ставлення до природи.

Читайте також: На Львівщині встановили пости моніторингу

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації