Не просто приправа: причини додати петрушку в кожне приймання їжі

Петрушка — це не тільки рослина з ажурними листочками для прикрашання страв, а й джерело вітамінів. Традиційну сусідку кропу на бабусиній грядці можна назвати суперфудом, тобто продуктом із високою концентрацією цінних речовин. Нутриціологи розповіли про корисні для здоров'я властивості цієї зелені та про те, кому її додавати до раціону не варто, інформує Ukr.Media.

Користь та шкода від вживання петрушки залежить від того, в яких обсягах її їсти. Адекватна кількість — 50 г на день (дозування для вагітних жінок — за рекомендацією лікаря). Петрушка протипоказана людям із сечокам'яною хворобою, із захворюваннями шлунково-кишкового тракту у стадії загострення та людям із запальними процесами у нирках.

Лютеїн

У петрушці міститься лютеїн — популярний каротиноїд з добре вивченими антиоксидантними властивостями, необхідний для підтримки життєздатності клітин шкіри.

Вітамін С

У змаганнях за кількість вітаміну С у складі петрушка обганяє лимон майже втричі: 133 мг на 100 г проти 53 мг на 100 г.

Вітамін С — регулятор багатьох біохімічних реакцій у нашому організмі: бере участь у синтезі норадреналіну, колагену та обміну речовин. А також захищає від вільних радикалів, токсинів та важких металів.

Вітамін В9

Петрушка — чудове джерело вітаміну В9. Речовина сприяє правильному формуванню та розвитку ембріона, оновленню слизової тонкого кишківника, підтримує роботу імунної системи.

Вітамін В9 рекомендований вагітним жінкам (на ранніх термінах). Також речовина необхідна для виробництва «гормонів щастя» (серотоніну та норадреналіну), для здорової кишкової мікрофлори.

Рослинний білок

На 100 г кучерявої зелені припадає близько 4 г білка — здавалося б, небагато, але це в 2-3 рази більше, ніж в кропі, селері та зеленій цибулі.

Звичайно, петрушка не замінить повноцінне білкове приймання їжі, але зайвою у вегетаріанському меню вона точно не буде.

Апігенін

Сушена петрушка — одне з найпотужніших джерел апігеніну. Вміст у сухому вигляді — 13 000 мг на 100 г, у свіжому — від 225 до 300 мг на 100 г.

Апігенін — речовина з протираковими властивостями, які перешкоджають розвитку злоякісних утворень. Зокрема, апігенін стримує ріст клітин раку молочної залози. Також речовина зміцнює нейронні зв'язки мозку, покращуючи нашу пам'ять.

Сечогінний ефект

Хоча петрушка в основному використовується як добавка до салатів, вона може бути корисна людям, які погано переносять сечогінні препарати.

Джерело