Максим Козицький виступив на засіданні робочої групи Комітету регіонів Євросоюзу щодо України: ключове

Максим Козицький Виступив На Засіданні Робочої Групи Комітету Регіонів Євросоюзу Щодо України Ключове (3) (1)

Основною функцією Комітету є консультації з європейськими інституціями, такими як Європейська комісія, Європейський парламент і Рада ЄС.

Сьогодні, 21 жовтня, відбулося засідання робочої групи Комітету Регіонів ЄС щодо України.

Участь у засіданні робочої групи Комітету регіонів ЄС щодо України взяв начальник Львівської ОВА, голова Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України Максим Козицький. 

Під час свого виступу він наголосив, що активна участь наших громад у європейських програмах допоможе швидше подолати виклики та залучити підтримку для наших спільних зусиль. Для цього громади потребують знань і досвіду, яким можуть поділитися європейські партнери.

«Будемо вдячні за стажування для представників українських громад у країнах ЄС, щоб вони могли навчитися кращих практик управління, яке стосується бюджетування та фінансування, а також написання проєктів і більшого залучення до програм ЄС, що дозволить покращити якість інфраструктури, надання соціальних послуг та підсилити галузь охорони здоров’я. 

Ми також переконані, що Україна повинна брати активнішу участь у спільному плануванні наступного програмного періоду ЄС. Насамперед потрібно врахувати такі сфери, як соціальні послуги, охорона здоров’я, транспортна інфраструктура та культурна спадщина.

Важливе питання, на якому я хочу зосередити увагу, стосується прийдешньої зими. Ми готуємося до цього періоду, і нам потрібні генератори та інше обладнання для підтримки критичної інфраструктури та забезпечення безперервних послуг у наших громадах. 

Аби уникнути енергетичних дефіцитів, які можуть не найкращим чином вплинути на охорону здоров’я, освіту та надання соціальних послуг, ми закликаємо наших європейських партнерів допомогти в розв’язанні цього нагального питання.

Дякую за можливість виступити сьогодні. Упевнений, що співпраця, яку я окреслив, стане ключем до нашого успіху на шляху до спільного європейського майбутнього. Разом ми зможемо підготувати Україну до членства в ЄС, зміцнити співпрацю та забезпечити стабільне майбутнє», – наголосив Максим Козицький.

Нагадаємо, Україна активно співпрацює з Комітетом регіонів у межах ініціативи Східного партнерства, яку започаткували для зміцнення зв’язків між ЄС та шістьма країнами Східної Європи, включно з Україною. Хоча Україна не має повноправного членства в Комітеті регіонів, її представники беруть участь у різноманітних форумах і заходах, організованих Комітетом, зокрема в межах Платформи місцевих і регіональних влад Східного партнерства (CORLEAP). 

CORLEAP створили, щоб сприяти діалогу між місцевими та регіональними органами влади ЄС і країн Східного партнерства, допомагаючи обмінюватися досвідом у таких сферах, як реформи місцевого самоврядування, децентралізація та регіональний розвиток. Це також сприяє підготовці України до подальшої інтеграції з ЄС.

Основною функцією Комітету є консультації з європейськими інституціями, такими як Європейська комісія, Європейський парламент і Рада ЄС, щодо законодавчих пропозицій, які мають відношення до місцевого і регіонального рівня. До таких сфер належать транспорт, охорона здоров’я, освіта, зайнятість, соціальна політика, економічний розвиток та інші. 

Як зазначила голова засідання, меркиня Гданська Олександра Дулькєвіч, Комітет Регіонів Європейського Союзу активно підтримує Україну на шляху до відбудови та інтеграції до ЄС. 

«24 вересня робоча група представила нову версію плану фінансової допомоги, спрямовану на підтримку місцевої та регіональної влади України. 

Європейський альянс регіонів заради відбудови України відіграє важливу роль у підготовці до зими, а також у наданні технічної підтримки для місцевих партнерів та органів влади. Місцеві партнери та Конгрес при Раді Європи беруть активну участь у цих процесах. 

З 1 лютого 2025 року також планують розширення робочої групи, яка продовжить зусилля з підтримки України. Хоча Комітет не має прямого впливу на процеси перетворень, він продовжує надавати підтримку Україні задля побудови мирної та об’єднаної Європи», – додала голова.

Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін наголосив на важливості інтеграції України до ЄС, та зазначив, що Україна вже запровадила близько 70% правил, норм та стандартів ЄС. 

Він також додав, що Україна зобов’язується виконувати всі вимоги відповідних документів, що сприятиме зміцненню транскордонного, міжрегіонального та транснаціонального співробітництва. 

Олексій Рябикін звернув увагу на те, що на рівні обласних державних адміністрацій запроваджують посаду заступника з питань євроінтеграції, що підсилює роль регіонів у цьому процесі. 

Як зазначив керівник підрозділу Європейської комісії (DG NEAR, Ukraine Service, E3 «Основи, верховенство права, боротьба з шахрайством та фінансовий менеджмент») Вольфганг Нозар, процес відбудови та інтеграції до ЄС тісно пов’язаний із залученням місцевих громад, і їхній голос слід посилити. Основну увагу потрібно зосередити на гармонізації українського законодавства з європейським, виявленні прогалин та вдосконаленні правових норм. 

«Відколи відбулася Революція Гідності, Україна запровадила низку реформ, втіленню яких не стала на заваді навіть російська агресія. Однією з них є децентралізація, хоч це не є частиною європейського законодавства, проте саме ця реформа стала основою для розвитку місцевого самоврядування та посилення його спроможності», – переконаний Вольфганг Нозар. 

Читайте також: На Львівщині стартує регіональна платформа «Діалог влади та бізнесу» ініційована Президентом України

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації