Раніше таку операцію не проводили ні у Львові, ні в Україні. Узагалі схожого роду операцій у світі одиниці.
Євгенові 33 роки. Родом він з Луцька. Згідно з діагнозом, у нього аневризма гілки ниркової артерії, завбільшки понад 2 сантиметри. Ситуація для хірургів Львівської обласної клінічної лікарні ускладнилася тим, що у Євгена з народження лише одна нирка, тому будь-які втручання були надто ризикованими.
«Ми розуміли, на які ризики йдемо. Аневризму потрібно було видаляти, адже в будь-який момент вона могла розірватися, а наслідки були б надто важкими — втрата єдиної нирки і загроза життю молодої людини. Ми готувалися, добре, що поруч зі мною професійна команда. Ми продумали два варіанти оперативного втручання: аутотрансплантація, коли нирку виймають, заморожують, тоді видаляють аневризму, проводять реконструкцію судин і ставлять нирку на місце чи методика In situ. Тобто видалити аневризму, не виймаючи нирку. Таке втручання було б легшим та менш травматичним для пацієнта, втім складнішим для нас судинних хірургів. Аневризма була злютована з венозними судинами і їх пошкодження могло спровокувати кровотечу, яку в цьому місці зупинити непросто, а ще аневризма могла б розірватися від найменшого дотику. Також усі тканини навколо аневризми були запалені та змінені, що безсумнівно ускладнювало нашу роботу в операційній», — розповів хірург Ігор Кобза.
Оперативне втручання тривало понад три години. Надто ризикована і складна операція пройшла успішно, єдину нирку і життя врятували. Уже завтра Євген повертається додому.
Читайте також: Ведення вагітності та медична допомога при пологах: як отримати безоплатні послуги для пацієнток зі статусом ВПО
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь