Міста, в яких майже не буває сонця

Є навіть офіційний рейтинг найбільш похмурих населених пунктів планети, жителі яких вже звикли до постійних сутінків і похмурим дням, інформує UkrMedia.

Мурманськ, Росія

Сонячних годин за рік: 1715

Мурманськ вважається найбільшим містом в світі, яке розташоване за Полярним колом. Тим не менш погода тут зовсім не така жахлива, як може здатися. Взимку температура може підніматися до -10 градусів Цельсія — цілком комфортний рівень. А ось ніч, що триває декілька місяців у році, може стати справжньою проблемою для непідготовленої психіки. У цей період сонце не з'являється зовсім, наповнюючи навіть денні години постійним сутінком.

Кіруна, Швеція

Сонячних годин за рік: 1680

Назву міста можна перекласти як «білий птах» — він зображений на місцевому гербі. Мова тут йде про алхімію: місцеві жителі завжди займалися гірничодобувною промисловістю, що в середні століття було нерозривно пов'язане з алхімічними майстернями. Кіруна знаходиться у півтораста кілометрах північніше полярного кола. Сонце з'являється лише на короткий проміжок з 30 травня по 15 липня, весь інший час жителі міста змушені миритися з постійними сутінками, перехідними взимку у полярну ніч.

Южно-Курильськ, Росія

Сонячних годин за рік: 1662

Місцеве населення майже поголовно зайнято на видобутку і переробці морських ресурсів. Кінець 90-х пройшов тут в постійному очікуванні змін: розмови про передачі Курильських островів Японії велися в ту пору дуже гучні. Але Южно-Курильськ, з усіма його туманами, холодами і вічною ніччю японцям так і не дістався.

Джуно, США

Сонячних годин за рік: 1540

Джуно вважається найбільшою столицею штату у всій Америці. Формально, територія міста займає цілих 8 430 квадратних кілометрів. Насправді ж, 99% площі являє собою дикі, порослі лісами гори, без будь-якої ознаки цивілізації. Картину доповнює практично повна відсутність сонячного світла, яка здатна довести до депресії і печерного троля.

Кьольн, Німеччина

Сонячних годин за рік: 1504

Друге, напівофіційне найменування Кьольна -Метрополія на Рейні, що відображає дійсно високий статус міста, найбільшого і найдавнішого культурного центру всієї країни. Крім дефіциту сонця, Кьольн дорікнути нема в чому.

Бірмінгем, Великобританія

Сонячних годин за рік: 1364

Два мільйони людей проживають в Бірмінгемі, другому за величиною англійському місті. Місцевий клімат тут середній по країні — м'який і вологий, різких переходів практично не буває. Як не буває тут і яскравого сонячного світла, до чого місцеві жителі вже давно звикли.

Прінс-Руперт, Британська Колумбія

Сонячних годин за рік: 1230

Вся північна частина Тихого океану славиться своєю непривітною, дощовою і похмурою погодою, з приправою з постійних туманів. Портове містечко Прінс-Руперт виглядає справжнім прибульцем з темних фантазій Лавкрафта — чому люди все ще чіпляються за це містечко, де ось-ось з'явиться з води Ктулху, абсолютно незрозуміло.

Нікольське, Росія

Сонячних годин за рік: 992

Нікольське залишається єдиним населеним пунктом у всьому, досить немалому Алеутському районі. Тільки тут можна зустріти справжніх алеутів: крім них, в місцевих умовах вижити не здатний майже ніхто. Сонячний день тут — рідкісне і дивовижне явище.

Торсхавн, Данія

Сонячних годин за рік: 884

Столиця автономних Фарерських островів знаходиться на східному узбережжі острова Стреймой. Торсхавн офіційно вважається найбільш хмарним населеним пунктом у світі: сонячні батареї прийдуть сюди ще не скоро. Тим не менш, місцеві жителі цілком задоволені своїм містом — рівень життя Торсхавна вельми значний.

Ян-Майен, Норвегія

Сонячних годин за рік: 823

І звання найпохмурішого міста планети урочисто дістається норвезькому Ян-Майену. Строго кажучи, до нормального міста це містечко не дотягує — все населення становить обслуговуючий персонал декількох великих державних станцій.

Москва, Росія

Сонячних годин за рік: як пощастить.

Столицю Росіїї досить складно назвати привітним і яскравим містом: практично всі шанси порадіти сонячному світлу випадають місцевим жителям тільки пізньої весни і влітку.

Джерело