Новини Дрогобицький район Охорона здоров’я У львівському “Охмадиті” успішно лікують хлопчика з Дрогобиччини, який має вкорочення стегна
Команда ортопедів-травматологів та реабілітологів Центру дитячої медицини Лікарні ‘Охмадит” у Львові успішно веде лікування 4-річного Артура з Дрогобиччини, у якого вроджена вада розвитку – укорочення правого стегна на 4,5 сантиметрів. Про це повідомляє офіційна сторінка Центру.
Батьки Артура звернулись ортопеда-травматолога, керівника Клініки нейроортопедії, травматології та реабілітації дітей, що при Центрі, професора Олександра Королькова. Після огляду та дообстеження, було прийнято рішення про хірургічне лікування.
Враховуючи виражений ступінь укорочення стегна, лікар спершу провів дитині операцію, яка була направлена на подовження кінцівки, а саме: на праве, укорочене стегно був змонтований апарат зовнішньої фіксації на основі стержнів, який використовується в ортопедичній хірургії для подовження або зміни форми кісток верхніх та нижніх кінцівок, а також виконана остеотомія (пересічення) стегна.
У подальшому, з 6 дня після операції дитині проводилося дозоване подовження стегна по 1 міліметру на добу протягом 2 місяців.
«Вроджені укорочення кінцівок у дітей є найскладнішими в плані корекції та подовження, саме через те, що при даній патології завжди є проблема не тільки укороченої кістки чи кісток, а є проблеми з м’якими тканинами – перероджені та укорочені м’язи, сухожилки, зв’язки навколо суглобів, погано реагують на подовження судини та нерви, які оточують кістку. Тому у таких дітей при подовженні більше 3 см, практично завжди розвиваються контрактури (обмеження рухів у суглобах), відзначаються болі, порушується ходьба. На все це накладаються і психологічні особливості дитячого віку, які ускладнюють процес лікування та реабілітації», – розповів Олександр Корольков.
Не став виключенням і Артур, у якого в процесі подовження відзначалось обмеження рухів у колінному суглобі.
Тож у процесі, поки Артур носить апарат зовнішньої фіксації, з хлопчиком займаються реабілітацією спеціалісти Клініки реабілітації гострих станів та відновного лікування дітей.
“Як тільки почали заняття, а це було після операції, то хлопчик взагалі не ходив, не міг сідати, стояти. А зараз вже самостійно ходить. Спершу ми працювали над вертикалізацією, розробляли рухи в нижній кінцівці. Другий етап реабілітації вже був кращий, почали працювати над ходьбою та розгинанням коліна. Під час третього етапу відзначаємо дуже хороший результат – збільшилась мʼязева сила, працюємо над покращенням ходьби, відточуємо усе. Після зняття апарату буде новий курс реабілітації”, – розповів фізичний терапевт Євген Павлик.
“Було таке, що у Артура були дуже сильні спазми, нога не розгиналась. Заняття із реабілітації дуже допомогли. Зараз син усе спокійно розгинає коліно, ходить. Ми дуже задоволені лікарями: і нашим ортопедом-травматологом Олександром Корольковим і усіма фахівцями Клініки реабілітації. Перед тим як звернутись до Центру я читала багато позитивних відгуків”, – розповіла мама дитини Ірина.
Хлопчик перебуває на постійному контролі лікарів Охмадиту. Загалом, процес лікування такої патології має багато етапів та триває до закінчення росту дитини.
Ортопеди-травматологи та реабілітологи Центру вкотре наголошують аби батьки ВЧАСНО звертались із таким діагнозом до спеціалістів! Саме тоді можна досягти максимального результату!
Залиште відповідь