Експерти назвали ознаку, яка вказує на те, що кавун купувати не можна

Купувати кавуни в розрізаному вигляді, щоб уникнути харчових отруєнь, не рекомендується, хоча прямої заборони на такий продаж немає, заявили лікарі, інформує Ukr.Media.

Кавуни в розрізаному вигляді можуть реалізовуватися, якщо є умови для їх миття — відповідні санітарно-гігієнічні умови. Але фахівці в такому вигляді купувати не рекомендують, краще купити цілий кавун, в домашніх умовах його помити й бути впевненим у тому, що з ним все гаразд.

Експерти додали, що не рекомендується також купувати кавун із тріщинами.

Кавуни є гарним живильним середовищем, оскільки складаються здебільшого із цукрів та вологи. При забрудненні м'якоті мікроорганізми добре розвиваються, що може спричинити харчове отруєння цим продуктом.

Лікарі зазначили, що фрукти, овочі та ягоди, у тому числі кавуни, необхідно не лише ретельно вимити перед вживанням проточною водою, а й зберігати у місцях, захищених від гризунів, свійських тварин, комах. При транспортуванні та зберіганні треба використовувати чисту упаковку — контейнери для харчових продуктів чи поліетилен.

Не рекомендується купувати кавуни, інші плоди у невстановлених місцях, місцях несанкціонованої торгівлі, у випадкових людей.

Пік продажів кавунів припадає на серпень-вересень. Плоди можуть бути кулястої, овальної, сплощеної або циліндричної форми залежно від сорту. Забарвлення кори від білої та жовтої до темно-зеленої з малюнком у вигляді сітки, смуг, плям. М'якуш рожевий, червоний, малиновий, рідше білий і жовтий.

Джерело