«Рапсодія Карпат Андрія Афтанаса»: у Львівському музеї історії релігії відкрили фотовиставку отця

«Рапсодія Карпат Андрія Афтанаса» У Львівському Музеї Історії Релігії Відкрили Фотовиставку Отця (1)

Його роботи особливі тим, що виконані як новітньою – цифровою, так і призабутою автентичною технікою фотодруку – цианотипією.

Сьогодні, 18 липня, у Львівському музеї історії релігії відкрили фотовиставку отця Андрія Афтанаса «Рапсодія Карпат».

Протягом трьох років отець Андрій фотографував загадкові українські Карпати з неймовірними пейзажами, колоритне місцеве населення з їхнім побутом, звичаями, внутрішнім світом у селах Ворохти і Дземброні Івано-Франківської області, а також в районах Козьмещика і Рахова Закарпатської області. На світлинах – стара хата, дітлахи, бабуся у вишиванці, дідусь-вусань, стадо овець, інші невидимі миті гуцульського життя.

На виставці отець Андрій представив понад 50 світлин, які виконані як новітньою – цифровою, так і призабутою автентичною технікою фотодруку – цианотипією. В центрі робіт – карпатські гуцули – красиві, працьовиті, волелюбні. Свої роботи не підписує, бо не хоче «звужувати акценти, сприйняття», а примушує глядача самому визначатися, приймати рішення.

«Фотовиставка «Рапсодія Карпат» у Львівському музеї історії релігії – це не просто експозиція світлин, це гімн українській гуцульщині, її людям, традиціям та неповторній красі. Роботи отця Андрія Афтанаса, виконані як сучасними, так і старовинними фототехніками, дарують можливість по-новому поглянути на цей мальовничий край, відчути його велич та унікальну атмосферу.

Я впевнений, що «Рапсодія Карпат» стане окрасою культурного життя Львова та привабить численних відвідувачів, як українців, так і гостей з-за кордону. Ця виставка — ще один вагомий внесок у справу збереження та популяризації нашої багатої культурної спадщини», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Також виставка розміщена у виставковому залі на новому музейному обладнані («рухомі стіни»), що дозволяє розташувати її таким чином, щоб не пошкоджувати стін зали, які нещодавно були відреставровані. 

Вартість виставкового обладнання – 330 тис. грн. Придбане за власні кошти музею.  

«Я щиро дякую всім, хто підтримав цю виставку. Своїми роботами я хочу показати світу красу та багатство української культури, її неповторну автентичність. Я вірю, що мистецтво – це потужна зброя, яка може об’єднати людей, зробити їх сильнішими та стійкішими», – зазначив автор виставки «Рапсодія Карпат» отець Андрій Афтанас. 

Читайте також: Мобільні групи надають підтримку ромській національній спільноті у виготовленні необхідних документів

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації