Основною темою обговорення була економічна співпраця між Україною та Японією, а саме розвиток бізнесу та інвестування.
Сьогодні, у Львівській ОВА відбулась зустріч з делегацією Посольства Японії в Україні під головуванням заступниці начальника Львівської ОВА Христини Замули. Основною темою обговорення була економічна співпраця між Україною та Японією, а саме розвиток бізнесу та інвестування.
Під час зустрічі Христина Замула привітала гостей та подякувала за підтримку Японією територіальної цілісності України та надану допомогу.
Представники Японії поцікавились економічним кліматом Львівської області, а також функціонуванням бізнесу в умовах ракетної загрози, адже ситуація з електропостачанням в Україні залишається складною
«Росія продовжує завдавати ударів по інфраструктурі України, спричиняючи значні руйнування. Це вкотре підтверджує важливість забезпечення стабільного електропостачання. Наразі стратегічно важливо зменшити ризики відключень шляхом децентралізації електричної системи, яка сильно залежить від великих електростанцій, зокрема атомних. Незважаючи на таку ситуацію,на Львівщині присутні іноземні інвестиції, і бюджетоутворюючі компанії. Їх враховують як критичний бізнес при відключеннях світла. Зокрема, у Львівській області діє 14 компаній з японським капіталом, що є вагомим внеском у місцеву економіку. Та найактивнішим у розвитку економіки регіону залишається внутрішній інвестор», – зазначила Христина Замула.
У Львівській області активно працює японський бізнес, серед якого найбільшими є компанія «Fujikura», що займається виробництвом обладнання для автомобілів та ТОВ «УКРАЇНА-ЛАБ», що займається комп’ютерним програмуванням.
«Маємо добру комунікацію з підприємцями та готові запрошувати нові інвестиції з Японії», – зауважила директорка департаменту міжнародного співробітництва Львівської ОВА Ірина Бутинець.
Крім того, обговорювали можливості інвестування в сільське господарство, харчову та легку промисловість, машинобудування, ІТ та енергетику. Львівська область пропонує вигідні умови для інвестицій в індустріальні парки, які вже зареєстровані в регіоні.
«В індустріальних парках забезпечують простоту ведення бізнесу, що сприяє конкурентоспроможності та розвитку бізнесу в Україні та зокрема на Львівщині.», – розповіла Христина Замула.
Довідково: у Львівській області зареєстровано 15 індустріальних парків. Бізнес, який діє в цих парках, протягом 10 років звільняється від податку на прибуток, імпортного мита та ПДВ на ввезення обладнання для виробництва.
Також під час зустрічі зазначили, що Україна, попри всі складнощі, продовжує виробляти значну кількість сільськогосподарської продукції, яку можна експортувати, зокрема курятину та яловичину. Інвестиції в переробку агропродукції допоможуть спростити процеси експорту та підвищити ефективність виробництва.
«Наша увага до Львівщини зумовлена тим, що саме тут відкриваються нові економічні, політичні, культурні та гуманітарні можливості. Львівщина стає центром нових ініціатив, де запускають нові процеси, розробляються нові підходи. Ми бачимо, що ви щиро прагнете досягнути значних результатів. Ми готові підтримувати та співпрацювати для досягнення спільних цілей. Ви можете розраховувати на нашу підтримку», – звернувся радник-посланник Ясумаса Іїдзіма,
Ця зустріч стала важливим кроком у зміцненні українсько-японських відносин та відкрила нові можливості для відновлення України та розвитку її економіки.
Довідково:
За 2023 рік Львівська область експортувала до Японії товарів на суму 2022,9 тисяч доларів США. Основними статтями експорту були зернові культури (85,1%), текстильний одяг і аксесуари (11,7%) та котли, машини, обладнання і механічні пристрої (1,3%). Імпорт з Японії до Львівської області склав 31 739 тисяч доларів США, включаючи автомобільний транспорт (57%), котли, машини, обладнання і механічні пристрої (14,1%), оптичні, фотографічні, контрольні та вимірювальні прилади (7,4%) та електричні машини й обладнання (6,5%).
Читайте також: Трансформація вугільних територій: у Червонограді обговорили шляхи розвитку міжнародної співпраці
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь