В Спілці підприємців закликали до переговорів щодо вуглецевого мита ЄС

Фото: Reuters (архівне фото) Українська металургія може зазнати серйозного удару

Бізнес-спільноту дуже турбує млява реакція і діяльність відповідальних інституційних структур України, зазначив Анатолій Кінах.

Запровадження вуглецевого мита СВАМ буде коштувати українським виробникам понад 1 млрд на рік. Тому влада має максимально активізуватися, і провести переговори з європейцями для захисту вітчизняної економіки. Про це заявив президент Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП) Анатолій Кінах.

«І мене особисто, і бізнес-спільноту дуже турбує млява реакція і діяльність відповідальних інституційних структур України – як виконавчої, так і законодавчої влади. Зараз якраз необхідно дуже серйозно, аргументовано виходити в переговорний процес з міжнародними структурами і з нашими союзниками», – заявив Кінах.

Він нагадав, що в України є приклади успішних переговорів – зокрема, по напрямку Світової організації торгівлі, де влада використала аргументи для підсилення протекціонізму по відношенню до національної економіки. Зараз ці дії важливо поширити також на захист промисловості від сплати вуглецевого мита. 

«Сьогодні, коли біля 47% наших витрат ми фінансуємо за рахунок національної економіки, а все інше – це зовнішнє фінансування, включаючи кредити, позики, частково гранти, – це вимагає від нас дуже серйозних цілеспрямованих зусиль не тільки по стійкості національної економіки, але й по поетапному підвищенню нашої економічної, фінансової самодостатності. Включаючи питання, які стосуються зеленого переходу, декарбонізації та оподаткування продукції, яка має вуглецевий слід», – наголосив Кінах.

За його словами, влада має формувати особливі умови для бізнесу, бо на сьогоднішній день Україна вже втратила практично третину економіки через війну з Росією.

Раніше видання Politico повідомило, що Європа однією рукою допомагає Україні з фінансуванням, а іншою – просуває вуглецеве мито СВАМ, через який Україна буде щороку втрачати 1,4 млрд євро. Водночас, цих збитків можна уникнути, якщо розпочати переговори з ЄС, адже закон про СВАМ має норму, за якою країна може отримати пільги від сплати податку, якщо вона має форс-мажорні обставини. В України є підстави просити у ЄС відстрочку у цьому питанні через повномасштабну війну з Росією.

Джерело