Фото: kremlin.ru Сі Цзіньпін і Володимир Путін
Очільник МЗС РФ заявив, що кремлівський режим «у захваті» від успіху Китаю під керівництвом Сі Цзіньпіна.
Китай і Росія через кілька днів після того, як міністр фінансів США Джанет Йеллен застерегла Пекін від підтримки військових зусиль Москви, домовилися підтримувати «стабільність промислового ланцюжка поставок». Про це повідомляє видання Financial Times.
ЗМІ нагадало, що міністр закордонних справ Китаю Ван І та його російський колега Сергій Лавров під час зустрічі, яка відбулася в Пекіні 9 квітня, посилили заклики до тіснішої співпраці двох країн проти «гегемонізму».
Він запевнив свого російського колегу, що Китай «продовжить підтримувати розвиток і відродження Росії під керівництвом президента Путіна».
Лавров також зустрівся із лідером Китаю Сі Цзіньпіном і повідомив, що Москва «у захваті» від успіху Китаю під керівництвом Сі, і виступив із завуальованою критикою країн, «які намагаються стримати розвиток Китаю так само, як вони намагаються стримати розвиток Росії».
Водночас китайське державне телебачення навело слова Сі Цзіньпіна про те, що Пекін і Москва стали на шлях «гармонійного співіснування» та «виграшної співпраці».
Міністр фінансів США Джанет Єллен поверталася до Вашингтона після шестиденної поїздки до Китаю і попередила своїх пекінських колег про «значні наслідки» для китайських компаній, які надали матеріальну підтримку Росії у її війні проти України, включно з підтримкою російської оборонно-промислової бази.
Раніше стало відомо, що влада Китаю підтримує проведення міжнародної мирної конференції щодо війни України, але у цьому заході має взяти участь і Росія.
Нагадаємо, ЗМІ повідомили можливу дату Саміту миру, який пройде у Швейцарії. Президент Володимир Зеленський очікує, що у цьому заході можуть прийняти участь лідери 80-100 країн світу.
Залиште відповідь