Львівська ОВА взяла участь у засіданні Ради безбар’єрності

Львівська ОВА Взяла Участь У Засіданні Ради Безбар’Єрності (7)

В межах засідання представили моніторинг впровадження політики безбар’єрності в Україні.

Сьогодні, 29 березня, під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської відбулось засідання Ради безбар’єрності.

Як зазначили під час засідання, на першому місці мають бути потреби людини, як у великих містах, так і в найбільш віддалених населених пунктах усіх громад. Цьогоріч фокус робитимуть на реалізації засад безбар’єрності в територіальних громадах.

«Виконання правил і стандартів залежить — це зона відповідальності місцевих управлінців і від ефективності їхньої роботи залежить, чи відчуватимуть українці результати. До прикладу, щоб ветеран не стояв в чергах під час медогляду, чи молода мама з дитячим візочком могла потрапити до магазину або аптеки, щоб у будинках для старших людей не було проблеми, щоб вийти на вулицю – прості речі, на яких ми акцентуємо, і до яких прагнемо», — зазначив Денис Шмигаль.

Він окреслив пріоритетні напрями:

—  створення максимального простору можливостей для захисників, а також самореалізація ветерана.

— відновлена інфраструктура має відповідати стандартам інклюзивності і безбар’єрності.

— цифровізація.

— окрема увага до громадських просторів, доступність укриттів.

«Коли ми зустрічалися на минулорічній Раді безбар’єрності, ми відзначили тривожну цифру, що для 50% людей в нашому суспільстві люди з інвалідністю залишаються невидимими. Про те, що бачать людей з інвалідністю в громадських місцях, говорять лише чверть опитаних, а насправді таких людей 3 млн і за два роки повномасштабного вторгнення кількість людей, які отримали інвалідність зросла. Соціальна невидимість – це завжди про обмеження можливостей. І кожен проєкт у сфері безбар’єрності має робити зворотне – додавати можливості, їх примножувати та повертати», — зазначила Олена Зеленська.

В межах засідання представили моніторинг впровадження політики безбар’єрності в Україні, громади презентували успішні практики безбар’єрності, які вони впроваджують.Також презентували нові проєкти та рішення — правову допомогу без бар’єрів та безбар’єрні банківські послуги в громадах.

Олена Зеленська презентувала гайд безбар’єрних подій.

Нагадаємо, що Розпорядженням Кабінету Міністрів України №366-р від 14.04.2021р. схвалили Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Розпорядженням начальника Львівської ОВА №289/0/5-23ВА від 03.05.2023 на Львівщині затвердили обласний план заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

У плані заходів відображені шість основних напрямів безбар’єрності — фізична, інформаційна, суспільна, економічна, цифрова та освітня безбар’єрність.

Станом на сьогодні, Львівська ОВА активно працює над концепцією створення безбар’єрного простору в частині ОМС. Найближчим часом презентуватимуть перелік завдань для територіальних громад, які ті повинні реалізувати до кінця поточного року.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації