Навчили смачно і правильно заварювати каву в чашці (без турки): 4 тонкощі та 4 помилки

Я люблю мелену каву, але не завжди є час варити в турці. Точніше, настрій: так, для турки потрібен настрій. А в чашці — це швидко. Але не просто: не завжди кава тішить. Іноді це просто кавовий колір вода, з легким ароматом несмачної кави, інформує Ukr.Media.

Каву у чашці не заварюють? Заварюють — і це називається заварювання відкритим способом: але правильно. Ділюсь хитрощами та порадами.

До речі, у правильності порад впевнена: деякі моменти я з'ясувала досвідченим шляхом самостійно. І не лише я.

Тонкість головна. Яка кава потрібна і скільки

Про кількість кави та води. Рекомендацій багато. Наприклад: На 1 г кави 15-20 мл води або пропорції 1:20. Або на 300 г води 18 г кави. Або на 150 мл кави близько 8 г (якщо точно — 8.25 г.

Як правильно? Думаю, згідно зі своїм смаком та відчуттям "правильної" міцності кави.

Яка кава потрібна. Кава тонкого, ультратонкого помелу, або надтонкого — не підходить: така кава для турки, для еспресо. Великого помелу, середньо-великого — для кавоварки крапельного типу. А ось середнього — якраз для чашки.

Так, для тих, хто звик сам молоти каву, це мало що дасть. І так, є ступені помелу, є складні таблиці — але якщо просто, то так: просто середній помел кави, яку любимо.

Тонкість №1. Кава любить "правильну" чашку

І не кожна чашка "правильна".

Так, це класична маленька чашка — чашка кави від 150-200 мл до 280-300 мл. Але вся справа у формі.

Занадто широка і низька, що сильно розширюється догори — не зовсім підходить.

Вода в ній швидко остигає у верхніх шарах, кава погано завариться. Є чашки для капінга — хоча форми все ж таки в них відрізняються. Але загалом — спільне є.

Але не всі вони є не всім потрібні: ми заварюємо каву у своїх чашках. Тому важливо визначити свій правильний час для заварювання про це нижче.

Тонкість №2. Кава любить правильну температуру та швидкість

Як зберегти аромат та смак.

Крутим окропом каву заварювати не варто: ми її "перваримо". Кава позбудеться властивого аромату та смаку — так, частково. Це буде кава, але не така смачна.

Рекомендована температура — близько 95°С. Чула рекомендації інші — 92°С.

Я температуру не вимірюю: просто знімаю воду з вогню, чекаю, поки перестане кипіти і ще трохи.

А швидкість? Важливо заливати каву швидко: ми отримаємо і так звану кірку, та й пінку — ті самі бульбашки. Кажуть, це показник смаку — чим більше їх, тим насиченіша, ароматніша кава. А якщо заллємо повільно — і вода охолоне, і кава погано завариться.

Тонкість №3. Кава любить витримку і не терпить суєти

Про помішування та кірку: це головне

Для більш широкої та низької чашки — це 4 хвилини. Після цього кірку кави "ламають" — так називають розрив кірки, тобто частинок кави на поверхні: цю кірку ефектно знімають двома ложками, залишаючи "чисту" каву.

Для більш високої та вузької чашки — час заварювання 2 хвилини. Потім — каву просто помішують, дають осісти.

А чи потрібно обполіскувати чашку окропом чи накривати зверху?

Обполіскувати — навряд чи. Накривати — іноді накривають, але для середнього, а не грубого помелу робити це не радять: вода повільно остигає і кава "перегріється" у першій частині заварювання.

Хоча — все залежить від кави, ступеня помелу та особистого смаку.

Тонкість №4. Про цукор

Для тих, хто п'є каву із цукром.

А ось цукор додавати до помішування, до розриву кірки не варто. Цукор суттєво знижує температуру, кава добре не завариться. Його варто додати після помішування.

Ось такі ось нехитрі тонкощі для смачної меленої кави в чашці.

Джерело