Здуття візуально збільшує розмір живота, і робить його чутливим або навіть болісним. Вправи, харчові добавки і масаж можуть допомогти швидко зменшити здуття живота, а прості зміни способу життя можуть запобігти повторення неприємного стану, інформує Ukr.Media.
Наступні поради допоможуть людям в домашніх умовах швидко впоратися з болем і дискомфортом від здуття живота:
1. Прогулянка
Фізична активність змусить кишечник скорочуватися частіше, що допоможе вивільнити зайвий газ.
2. Йога
Певні пози йоги можуть напружувати м'язи живота таким чином, щоб стимулювати вивільнення надлишкового газу з шлунково-кишкового тракту. Приміром, вам підійдуть такі пози як баласана (поза дитини), ананда баласана (поза щасливої дитини) і присідання.
3. М'ята перцева
Капсули м'яти перцевої можуть бути корисні при розладі шлунка і пов'язаних з ним газів.
4. Спеціальні медичні препарати для боротьби з надмірним газоутворенням
Протигазові препарати, допоможуть видалити зайве повітря з травного тракту. Приміром, зі своїм завданням добре справляється "Симетикон".
5. Масаж черевної порожнини
Подібний масаж налагодить нормальну роботу кишечника. Проте слід правильно вивчити хід виконання масажу, і в разі виникнення больових відчуттів, негайно припинити його.
6. Ефірні олії
Результати дослідження, що проводилося в 2016 році, показали, що суміш ефірного масла фенхеля і куркуми може ефективно боротися з газами в ШКТ. Тим не менш, перш ніж застосовувати ефірні масла, необхідно проконсультуватися з лікарем.
7. Тепла ванна
Якщо полежати в теплій воді, то можна полегшити біль у животі. Релаксація знизить рівень стресу і допоможе швидше впоратися з газоутворенням.
Всі ці поради допоможуть вирішити проблему в терміновому порядку. Далі будуть перераховані методи, які працюють в довгостроковій перспективі.
8. Споживання більшої кількості клітковини
Вона допомагає запобігати запор і здуття живота. Щоденна норма клітковини для жінок — 25 г, а для чоловіків — 38 р. Однак якщо вживати її більше 70 г на день, то ви отримаєте зворотний ефект.
9. Відмова від газованої води
Газовані напої сприяють накопиченню газів у шлунку. Вуглекислий газ, який використовують при виробництві такої води, а також цукор і штучні підсолоджувачі, можуть викликати здуття живота.
10. Табу на жувальну гумку
Речовини в складі жуйки і ковтання великої кількості кисню при жуванні провокують утворення газів.
11. Підвищення щоденної фізичної активності
Фізичні вправи допоможуть зробити випорожнення більш регулярними і звільнити ШКТ від зайвих газів і води.
12. Регулярне харчування
Багато людей відчувають здуття живота відразу після вживання великої кількості їжі за один раз. Краще розділяти прийом їжі на невеликі порції і їсти частіше, оскільки травна система буде краще працювати.
13. Застосування пробіотиків
Пробіотичні препарати допоможуть у регуляції бактерій товстої кишки, які продукують газ і викликають здуття живота.
14. Скорочення споживання солі
Надлишок натрію змушує організм утримувати воду. Це може викликати відчуття роздутого живота.
15. Виключіть будь-якого роду хвороби
У деяких випадках газоутворення є наслідком хвороби. Тому краще пройти обстеження і переконатися, що з вами все в порядку.
16. Перехід на дієту з низьким рівнем FODMAP-речовин
Дослідження показало, що подібна дієта допомогла усунути здуття, метеоризм, біль у животі у 74% учасників з синдромом роздратованого кишечника
17. Ведення щоденника харчування
У деяких людей може бути непереносимість деяких продуктів. Ведення щоденника харчування допоможе з'ясувати на яку їжу реагує ваш організм.
18. Виключіть харчові добавки і ліки, які можуть провокувати проблему газів
Деякі добавки, такі як залізо, можуть викликати запор, що в свою чергу провокує здуття. Крім того винуватцем підвищеного газоутворення можуть бути різні ліки. Необхідно ретельно вивчити можливі побічні ефекти в інструкції.
Залиште відповідь