Звичайні продукти, заборонені у різних країнах світу

Ми як споживачі звикли до широкого асортименту продуктів і із задоволенням ним користуємося, не замислюючись, інформує gazetapo.lviv.ua.

Однак деякі звичайні для українців продукти заборонені в інших країнах на законодавчому рівні.

У цій статті ми розповімо чому улюблене нашими дітьми шоколадне яйце заборонено в США, а в Сінгапурі ви не зможете просто так пожувати жувальну гумку та інші дивовижні заборони на продукти у країнах світу.

"Кіндер сюрприз" у США

Яйце, що полюбилося мільйонам дітей Кіндер з іграшкою всередині (головне, щоб іграшка була — не пазл, а то суцільне розчарування) у Сполучених Штатах ніде не продається.

Це пов'язано з правилами, встановленими Управлінням контролю за продуктами та ліками. По суті, закон диктує, що будь-які харчові продукти з "неживими предметами всередині" — включаючи іграшки, вкладені у кондитерські вироби — заборонені.

Звичайно, це стосується пластикової капсули всередині яйця "Кіндер-сюрприз", яку можна дістати тільки після того, як ви з'їсте шари шоколаду. Але бізнес завжди знайде альтернативу, щоби продавати.

Американці можуть придбати Kinder Joy. Цей продукт схожий на Кіндер Сюрприз, але, що дуже важливо, він не є шоколадом у формі яйця.

Покупці отримують яйце, але в одній його половині знаходяться кілька вафельних шматочків, що потопають у білому шоколаді, а іграшка зберігається на іншому боці яйця, далеко від їстівної частини.

M&M's у Швеції

Швеція також відзначилася. Вони заборонили цукерки M&M's.

Тут все ще бюрократичніше, ніж у штатах. Шведський суд ухвалив, що кондитерська компанія Mars більше не може рекламувати свій бренд M&M's з малою літерою "m&m".

Суд ухвалив, що цей логотип надто схожий на єдину малу літеру "m", яку використовує шведський бренд арахісу в шоколаді Marabou. Заради справедливості слід зазначити, що "Марабу" випускається з 1960-х років, а "M&M's" з'явилися у Швеції лише у 2009 році.

У рідкісних джерелах можна знайти інформацію, що M&M's таки продається, але зовсім в іншій упаковці.

Сире молоко в Канаді

Якщо у когось із читачів дитинство пройшло у селі, то вони точно пам'ятають смак свіжого молока з-під корови. Це зовсім інший напій, ніж той, що нам продають у магазині. Та й запах такого молока особливий.

Багато людей досі купують таке молоко, проїжджаючи повз приватні будинки в передмісті.

З нашою ностальгією зовсім не згоден уряд Канади. Сире молоко у цій країні заборонено законом. У сирому молоці часто містяться патогени. Вони самі собою нешкідливі, але можуть виділяти токсини.

Фермери можуть пити молоко, яке вони самі і отримали. Але продавати — ні! Далі лише пастеризація. Ось така турбота про здоров'я.

Буквально, у Канаді за постачання сирого молока можна потрапити до в'язниці. Є навіть схема легально випити в Канаді сире молоко: ви їдете до США, купуєте там і везете напій додому.

Жувальна гумка в Сінгапурі

Продаж "жуйки" в Сінгапурі визнаний незаконним у 1992 році.

Тут причина виявилася суто побутовою. Жувальну гумку підкидали в поштові скриньки, вона псувала обладнання прибиральників. А жуйка, наклеєна на датчики дверей високошвидкісних поїздів, призводила до збоїв у роботі дверей та тривалих перерв у русі. Вандалів було достатньо.

Відтоді, як у 2004 році було підписано угоду про вільну торгівлю між США та Сінгапуром, жувальна гумка з корисними для здоров'я властивостями (наприклад, стоматологічна гумка або нікотинова гумка та інші варіанти без цукру) доступна в аптеках. Нині її можна купити у лікаря.

Закон приписують першому прем'єр-міністру Лі Куан Ю під час його реформ щодо перетворення держави, відомих як «Сінгапурське диво”.

Майже через десять років після заборони репортер Бі-бі-сі припустив, що такі жорсткі закони негативно вплинуть на ділову креативність, яку намагався прищепити Лі Куан Ю, на що він знаменито відповів: "Якщо ви не можете думати, тому що не можете жувати, спробуйте банан".

Мак у Грузії

Ні, мак це не скорочене від Макдональдс. Макдональдс у Грузії є. А ось мак навіть кондитерський під забороною.

У 2003 році до Тбілісі під маркуванням кондитерського маку ввозили мак із високим вмістом опіуму.

Відтоді в Грузії ухвалили закон, який повністю забороняє використання маку в будь-яких цілях, у тому числі кондитерських. Тож поїсти у Тбілісі булочку з маком у вас не вийде. Краще замовляйте хінкалі.

Кондитерський мак також заборонено в ОАЕ та Сінгапурі.

Джерело