У Львівській ОВА провели зустріч з заступниками голів громад та керівниками відділів культури Золочівського району.
«Галузі культури, освіти та весь гуманітарний блок потребує зараз максимальної уваги. Тому ми з вами, як представники гуманітарної сфери, маємо про це подбати.
У минулі роки справді деякі галузі потребували термінового дофінансування, зокрема освіта і медицина. Проте зараз у більш ніж шістдесяти громадах області є перевиконання плану доходів бюджетів, і така тенденція зберігається вже не перший місяць. Обдумайте, як найефективніше використати ці кошти. Насамперед просимо звернути увагу на заробітну плату працівників закладів культури, яка повинна бути такою, що дозволяє вимагати від їхньої роботи результату.
Результат – це організація заходів на місцях. Адже кожен район має свої унікальність і колорит. Вкотре закликаємо залучати і обласні заклади для спільних проєктів, в тому числі для представлення ваших заходів у Львові або в інших районах», – зазначив під час наради профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
Він також наголосив, що зараз заклади усіх без виключення галузей залучені до боротьби з агресором. І, окрім основної діяльності, заклади культури також повинні продовжувати допомагати внутрішньо переміщеним особам. Зокрема, заступник начальника Львівської ОВА закликав представників громад проаналізувати мережу закладів, визначити ті, де є можливість розмістити переселенців, а також подати до Львівської ОВА перелік приміщень, які не планують використовувати для інших цілей, де після проведення реконструкції можна розмістити українців, які потребують тимчасового житла.
Зазначимо, що у Золочівському районі зареєстровані понад 12 тисяч внутрішньо переміщених осіб.
Учасникам зустрічі наголосили на актуальності відкриття центрів надання культурних послуг, співпраці з обласними закладами культури, підготовці до опалювального сезону та необхідності оперативного облаштування та приведення до належного стану укриттів.
Також керівництво Львівської ОВА закликає відділи культури громад Львівщини напрацьовувати пропозиції об’єктів, які можна буде включити до нематеріальної культурної спадщини України. Це потрібно для того, щоб мистецький досвід галичан визнали на державному рівні. Цей процес вже стартував: у липні Міністерство культури та інформаційної політики України внесло< до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України мистецтво виготовлення Яворівської дерев’яної забавки, традицію приготування Яворівського пирога та створення об’ємної сферичної різдвяної звізди села Мацьковичі.
У зустрічі також взяли участь заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Тетяна Плугатор та профільні працівники департаменту.
Нагадаємо, у Львівській ОВА відбуваються зустрічі з представниками від усіх районів області для обговорення проблематики галузі культури у кожному з них. Зустрічі відбулися вже з представниками Стрийського, Яворівського та Дрогобицького районів.
Читайте також: «Центр культурних послуг в територіальній громаді»: оприлюднили очікуваний громадами практичний посібник
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь