При всій сучасній цифровізації звичні годинники не втратили своєї актуальності. Мало того, у магазинах запропонований величезний асортимент моделей із різним функціоналом. Вибравши прилад, найімовірніше, ви впевнені, що тепер можна ним просто користуватись. Однак це не зовсім так – аксесуар вимагатиме від вас певного догляду. Він нескладний, не потребує особливих знань, однак здійснювати його необхідно. Зауважимо, що правильний і своєчасний догляд здатний подовжити термін експлуатації аксесуара.
Як доглядати за механічними годинниками: ключові моменти
Завітавши в магазин наручних годинників онлайн та придбавши механічну модель, намагайтеся вчасно та достатньою мірою за нею доглядати. Основні моменти, які потрібно врахувати:
- регулярно оглядайте аксесуар. Причому це потрібно довірити спеціалісту, але не турбуйтесь: таку процедуру доведеться здійснювати не частіше ніж один раз на 3–5 років. Майстер перевірить правильність функціонування механізму, точність, замінить мастило;
- коли працюєте з пристроями, які утворюють вібрацію, варто зняти годинники з руки. Не варто залишати на зап’ястку аксесуар, коли займаєтесь спортом, – сильні удари здатні збити точність функціонування механізму;
- уникайте випадків, коли на прилад може потрапити бруд, пил, – краще знімайте його;
- заводьте правильно. Для цього зніміть, крутіть головку без надмірних зусиль. Повторювати процедуру необхідно 2 рази – зранку та ввечері.
Також необхідно захистити аксесуар від суттєвого підвищення чи зниження температури, та й загалом від різких її коливань. Адже це може негативно відобразитись на роботі через вплив на мастило.
Особливості догляду за кварцовими виробами
Наручний годинник в Україні з кварцовим механізмом також дуже популярний. Він надійний, однак зможе тривалий час коректно працювати тільки тоді, якщо приділяти догляду за ним достатньо уваги. Отже, насамперед потрібно як мінімум один раз на 5 років звертатись до сервісного центру. Також важливо регулярно змінювати елементи живлення, причому за цим також варто звертатись до часового майстра. Періодичність – приблизно 1 раз на рік. Не треба доводити до того, щоб збилась точність ходу, проведіть заміну заздалегідь. Це запобігатиме впливу окисненої батарейки на мікросхему.
Кварцові годинники не люблять контакту з вологою, особливо якщо не зазначений певний рівень стійкості до подібних впливів, адже є ризик виникнення проблем з мікросхемою.
Є ще один момент, про який часто забувають. Отже, коригувати дату в таких приладах не варто, коли стрілки знаходяться між цифрами 9 і 3. Адже в цей час відбувається автоматична її зміна. Додаткові маніпуляції здатні негативно вплинути на механізм.
Особливості догляду за водонепроникними годинниками
Залежно від типу механізму догляд має певні додаткові особливості. Так, потрібно регулярно перевіряти герметичність аксесуара, якщо відбувалися втручання в його конструкцію (наприклад, заміна батарейки). Для цього здійснюється мокрий тест. Як його проводити, зазвичай вказано в інструкції.
Є деякі нюанси при взаємодії з солоною водою. Коли таке трапилось, то потрібно якомога швидше змити залишки. Якщо присутній обертовий безель, то його теж варто крутити під час очищення, що запобігатиме накопиченню сольових відкладів, а отже, не допустить корозії.
Якщо плануєте купатись чи плавати, обов’язкового загвинтіть завідну голівку та кнопки, щоб вода не проникла всередину виробу. Навіть попри те, що годинник вологонепроникний, варто уникати контакту з косметикою, розчинниками, побутовою хімією.