Фото: Новатек Санкції зупинили постачання газу з СПГ-проєкту РФ
Компанія Новатек надіслала повідомлення про форс-мажорні обставини деяким покупцям проєкту Арктик СПГ-2.
Початок постачання газу з нового проєкту Росії з виробництва скрапленого природного газу Арктик СПГ 2 буде відкладено після того, як компанія оголосила про «форс-мажорні обставини» через санкції США. Про це пише Bloomberg. Зазначається, що російське ПАТ Новатек, яке очолює проєкт Арктик СПГ-2, надіслало повідомлення про форс-мажорні обставини деяким покупцям об’єкта. Санкції, введені США щодо проєкту в листопаді, наразі унеможливлюють постачання. Форс-мажорні обставини — це юридична стаття, яка дає змогу компаніям призупиняти постачання через фактори, які перебувають поза їхнім контролем. Такий розвиток подій збільшує ризики поставок на інші ринки, оскільки останніми днями судна змінили маршрут з Червоного моря через напади на них там. У матеріалі зазначається, що хоча перспективи Арктик СПГ 2 вже були затьмарені через санкції США, цей крок створює значні проблеми для проєкту та може обмежити додаткову пропозицію СПГ на світовому ринку цієї зими. Новатек планував почати виробництво на першій із трьох ліній до кінця року з метою отримати перші вантажі із заводу на початку 2024 року. Видання пише, що європейські ціни на газ зросли на 8,3%, перш ніж встановилися на 2% вище на рівні 34,20 євро за мегават-годину. Аналітики стверджують, що форс-мажор не обов’язково означає, що СПГ не експортуватиметься з Арктик СПГ 2, а лише те, що зовнішні фактори, ймовірно, завадять Новатек виконати всі свої контрактні зобов’язання. Проєкт Арктик СПГ 2 має вирішальне значення для амбіцій Росії збільшити виробництво СПГ більш ніж втричі до кінця десятиліття. «Якщо проєкт буде істотно відкладено або наступного року не буде відвантажено вантажі, це серйозно обмежить зростання світових поставок СПГ — приблизно до 2,5% проти 3,5%, які ми прогнозували», — зазначив аналітик Bloomberg Intelligence Телон Кастер.
Раніше повідомлялося, що проєкт газопроводу Сила Сибіру-2, який необхідний, щоб замінити російському Газпрому втрачений європейський ринок, просувається вкрай повільно через позицію, яку зайняв Китай.
8 грудня у Євросоюзі досягли попередньої політичної домовленості про газове регулювання, що дозволить країнам-членам заборонити імпорт скрапленого газу з Росії та Білорусі.
Залиште відповідь