Фото: Скриншот відео Порт Раджин в складі міста прямого підпорядкування Расон
Прикордонна СЕЗ Расон використовується двома країнами для торгівлі, зокрема й зброєю, зазначає Reuters.
Спеціальна економічна зона (СЕЗ) Расон у Північній Кореї, де фактично дозволений обмежений капіталізм, перетворюється на епіцентр зростаючої торгівлі КНДР з РФ. Мова про закупівлю Росією північнокорейської зброї. Про це заявило інформагентство Reuters в середу, 29 листопада.
Расон — найстаріша і найбільша із 29-ти зон економічного розвитку Північної Кореї. Вона займає центральне місце в прагненні країни залучити іноземні інвестиції. СЕЗ Расон із багатоквартирними будинками та бурхливими ринками з імпортними товарами, створена на початку 1990-х на сході країни на кордоні з Китаєм і Росією, була місцем мрії для багатьох жителів Північної Кореї, доки нові санкції та закриття кордонів під час пандемії COVID-19 не зупинили тут практично всю торгівлю і туризм.
Однак останнім часом з’явилися ознаки того, що ця територія готова до поновлення активної діяльності: вперше з 2018 року там почали причалювати кораблі, а супутникові зображення свідчать про сплеск торгівлі як із порту, так і з залізничної лінії.
Експерти з Південної Кореї та Японії вказують, що головним рушієм відновлення активності в Расоні є стрімке поглиблення співпраці КНДР саме з Росією, а не Китаєм, попри те, що останній має значно біль економікою та глибшими історичними зв’язками з Північною Кореєю.
Минулого року 97% усієї зовнішньої торгівлі КНДР припадало на Китай, а нинішній розподіл встановити складно, оскільки Федеральна митна служба РФ призупинила публікацію статистики зовнішньої торгівлі, зазначає ЗМІ.
Росія через Расон може постачати КНДР більше вугілля, нафти та борошна, а також відправляти до Північної Кореї більше туристів. Водночас північнокорейським робітникам дозволять знову їхати на заробітки в РФ і вони матимуть більше можливостей надсилати російські товари родичам додому.
Інформагентство вважає, що Расон також використовується для поставок північнокорейської зброї до Росії. На це вказують супутникові зображення місцевого порту з російськими військовими кораблями.
Як ми вже писали, 22 листопада КНДР повідомила про успішний запуск балістичної ракети із супутником-шпигуном на борту.
Росія допомогла КНДР запустити супутник-шпигун — розвідка
Залиште відповідь