Поширені помилки у виборі штор, які можуть зіпсувати загальний вигляд інтер’єру

Якщо ви вважаєте, що ідеальні фіранки це тільки гарна тканина та гарний міцний карниз, це далеко не так. Що ще потрібно враховувати, щоб правильно "одягти" вікна в квартирі, інформує Ukr.Media.

Штори — один із найважливіших елементів декору. Від них залежить завершеність інтер'єру, затишок і комфорт в кімнаті, форма і розмір простору, загальне враження від обстановки. Саме тому вибір штор — непросте завдання та досить відповідальна справа.

Помилка у виборі щільності тканини

Купуючи фіранки вперше, людина швидше за все зверне увагу не на якість або щільність тканини, а на малюнок і колір. У результаті штори не виконують своєї головної функції — захист від сонячного світла. Гардина може ідеально вписуватися в інтер'єр, підходити за кольоровою гамою та розміром вікна, але не блокувати промені сонця вранці. Або ж штори зовсім не пропускають світло, що створює півтемряву в кімнаті.

Неправильний колір

Фахівці рекомендують починати з вибору кольорів штор. Правильний відтінок задає потрібний настрій усьому інтер'єру, роблячи його цілісним та гармонійним. Тут є кілька правил. Ось найважливіші:

  • Стіни та текстиль не повинні зливатися, допускається різниця мінімум в один тон, але краще витримати розбіг у два-три тони.
  • Не переборщуйте з орнаментами та візерунками: якщо стіни з малюнком, то тканину краще взяти однотонну.
  • Враховуйте оббивку меблів та елементи декору: штори у тому ж кольорі створюватимуть єдину гармонійну композицію.
  • Монохромний інтер'єр варто розбавляти яскравим текстилем.
  • Не забувайте про габарити кімнати: фіранки з поперечним принтом розширюють кімнату, з вертикальним візуально збільшують висоту стель, а також темна тканина здатна візуально зменшити простір, а світла — збільшити.

Нестача освітлення

Штори блекаут — це вдале рішення для людей, що відсипаються вдень. Але щільні штори варіант виключно для спальні. В інших приміщеннях через них доведеться жити в напівтемряві. Потрібно раціонально підходити до підбору штор. Для вітальні, якщо вона не використовується як постійне спальне місце, можна відмовитися від портьєр або вибрати димаут, через які проникає розсіяне освітлення, затишне і комфортне для сприйняття.

Неправильно вибрані ширина та довжина

До цієї помилки нерідко призводить бажання заощадити. Але на практиці виявляється, що жодної економії не вийшло, навпаки, гроші витрачені даремно. Занадто вузькі полотнища штор можуть виглядати на вікні недоречно, а при зашторюванні зовсім не зійтися, залишивши просвіт. Штори неправильно підібраної довжини або лежать на підлозі, створюючи незручність, або нижній край знаходиться занадто високо. У першому випадку комплект виглядає недбало, у другому — створює враження, що на гідний варіант не вистачило тканини.

Невідповідність тюлю та штор

Іноді тюль і штори дуже погано виглядають разом. Якщо тюль виконаний із щільного матеріалу, а фіранки практично відповідають йому за щільністю, то інтер'єр буде перевантажений — такий дисбаланс текстур. Тюль повинен бути легшим за фіранку. Краще купувати повний комплект одразу: і тюль, і гардини. У кімнатах, які постійно освітлені сонячним світлом, достатньо повісити тюль або легкі фіранки.

В інтер'єрі штори відіграють важливу роль. Вони створюють затишок, витягують параметри кімнати, піднімаючи стелі для зорового сприйняття, створюють камерну атмосферу та доповнюють оздоблення у приміщенні. Якщо не робити помилок, описаних вище, можна насолоджуватися естетичним інтер'єром квартири довгий час.

Джерело